Już jutro wielki finał sezonu Bike Atelier MTB Maratonu!

– Zapadną decydujące rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej, będzie też wiele dodatkowych atrakcji – mówi Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. W sobotę 5 października w Częstochowie odbędzie się wielki finał sezonu jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. – Zapraszam wszystkich turystów i rowerzystów – zachęca Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

– Dotrwaliśmy do szczęśliwego finału, kończymy udany sezon – ocenia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. Finałowy dwunasty wyścig tegorocznej serii odbędzie się w sobotę 5 października w Częstochowie. Jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce przyciąga zarówno doświadczonych zawodników i zawodniczki z polskiej czołówki MTB, jak i amatorów o różnym stopniu wytrenowania, a nawet całe rodziny. – Cieszymy się z dobrej frekwencji na naszych wyścigach i każdego uczestnika, który może z nami miło spędzić czas, a także z pozytywnego odbioru nowych miejsc w kalendarzu startów. W Częstochowie zapadną decydujące rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej, będzie też wiele dodatkowych atrakcji – zapowiada Leśniewski.

Miasteczko maratonu w Częstochowie będzie zlokalizowane przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym Scout (ul. Drogowców 12). Stamtąd zawodnicy i zawodniczki rożnych kategorii wyruszą na start. – Pojedziemy m.in. przez Górę Ossona, wzdłuż Zielonej Góry, aż po sam zamek w Olsztynie – mówi radny Łukasz Kot. Trasa na dystansie Pro będzie liczyła 67 km i miała 692 m przewyższenia, na dystansie Hobby/Family na zawodników czeka 30 km i 317 m przewyższenia. Nie zabraknie odcinków interwałowych i typowych dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej terenów. Najmłodsi mogą się ścigać na dostosowanych do ich wieku krótkich dystansach Kido.

O 17.00 na startujących będzie czekał poczęstunek w restauracji przy hotelu Scout, a po nim rozpocznie się wręczanie nagród i pucharów dla najlepszych zawodników i zawodniczek sezonu. Będą to nie tylko wyróżnienia indywidualnie, ale także drużynowe. Dla najwytrwalszych maratończyków, którzy wystartowali we wszystkich Bike Atelier MTB Maratonach w tym roku, organizatorzy przygotowali koszulki Finisher 2019.

Podczas wielkiego finału nie zabraknie również nagród dla jego uczestników, którzy wypełnią kupon konkursowy w biurze zawodów. Do wygrania będą rowery Merida, bagażniki Taurus, pobyty w Hotelu Podium w Wiśle, badania wydolnościowe w Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, opony CST i Maxxis, a także wiele niespodzianek.

– Zapraszam wszystkich turystów i rowerzystów na finał sezonu Bike Atelier MTB Maratonu. Częstochowa jako brama na Jurę Krakowsko-Częstochowską staje się wśród nich coraz popularniejsza, dlatego mam nadzieję, że nie tylko 5 października, ale też przez cały rok będzie ich można gościć w naszym mieście – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta.

Program wyścigu

Biuro zawodów

Hotel Scout

Częstochowa

ul. Drogowców 12

Zapisy w biurze zawodów

piątek 4 października: 17.00 – 19.00

sobota 5 października: 8.00 – 10.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO

rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych 7-8 lat oraz 9-11 lat

10.00 – 11.00

Ustawianie zawodników w sektorach startowych

na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY

11.00

Start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMILY

11.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO

rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat

11.50 – 12.20

Dekoracja

13.00 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)

14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY

15.30 – dekoracja dystansu PRO

konkurs

15.50 – finał konkursu dla zawodników

Zakończenie sezonu

17.30 – 19.00 – dekoracja najlepszych zawodników i drużyn w sezonie 2019

Źródło zdjęć: www.bikeatelier.pl (Pause)

Dodaj komentarz