Jak wybrać idealny kask rowerowy?

[su_label type=”info”]Artykuł Sponsorowany[/su_label]

Każdy fan jazdy na rowerze z całą pewnością wie, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odpowiednio dobrany kask rowerowy. Gdzie najlepiej rozpocząć poszukiwania idealnego sprzętu? Na jaki model zwrócić szczególną uwagę?

Kask podstawą bezpieczeństwa

Każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu przewrócił się w trakcie jazdy rowerem. Przeważająca ilość podobnych wypadków zdarza się zapewne nowicjuszom tego sportu, uczącym się i dzieciom. To zazwyczaj niegroźne, lecz bolesne sytuacje, z których wychodzimy jedynie z kilkoma siniakami na łokciach i kolanach. Niewielu zdaje sobie sprawę, że jedno nieszczęśliwe uderzenie głową w beton drogi lub krawężnika, może się skończyć tragedią. To samo dotyczy wypadków samochodowych z udziałem rowerzystów. Ci, którzy wyposażeni byli w kask rowerowy, najczęściej wychodzą z wypadku jedynie połamani i potłuczeni. Natomiast rowerzyści bez odpowiedniego sprzętu, zazwyczaj przechodzą znacznie dłuższą rekonwalescencję spowodowaną uskoczeniem czaszki. Dlatego właśnie szczególnie istotne jest zachowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa jazdy, w tym posiadania kasku.

Jaki kask najlepiej wybrać?

Nie ma jednego modelu, który będzie odpowiedni dla wszystkich, dlatego każdy powinien wybrać taki, który spełni jego potrzeby. Kluczowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest wytrzymałość kasku. Musi on także posiadać dobrze dobrany dla nas rozmiar. Kask rowerowy nie może uciskać nas w głowę, nie może być także zbyt luźny. Dobrym rozwiązaniem jest kupno kasku z regulacją, dzięki temu będziemy mieli lekki margines do ewentualnej poprawy rozmiaru. Podczas samego użytkowania dużą rolę odkrywają otwory wentylacyjne. Dzięki nim nie pocimy się aż tak bardzo, a jazda jest czystą przyjemnością. Kolejnym istotnym parametrem jest waga sprzętu. Nie ma to znaczenia przy krótkich przejażdżkach, jednak jeśli planujemy dłuższe wycieczki, powinniśmy wziąć to pod uwagę. Optymalna waga kasku to mniej więcej 300g. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie rozboli nas kark ani kręgosłup od zbyt ciężkiego wyposażenia.

Gdzie zakupić wymarzony kask?

W sklepach stacjonarnych jest zazwyczaj wiele sprzętów, mamy w nich również możliwość przymierzenia kasku przed zakupem. To wygodne rozwiązanie, jednak ma również swoje wady. W sklepach ceny produktów zazwyczaj są droższe niż w internecie. Warto więc poprzymierzać kaski stacjonarnie, wybrać ten wymarzony i zakupić go przez internet! Świetną platformą, dzięki której możemy dokonać zakupu jest: https://www.pricelesso.pl/rowery/akcesoria-rowerowe/kask-rowerowy,list.html. Daje ona możliwość dodawania ogłoszeń o statusie „kupię lub „sprzedam”. System sam dopasowuje te dwie rubryki, dzięki czemu nie musimy bezcelowo i monotonnie przeglądać wszystkich ofert. Do tego można targować się co do ceny, więc oszczędność jest jeszcze większa niż w stacjonarnym sklepie. Po platformie można poruszać się kategoriami poszukiwanych przedmiotów, co znacznie ułatwia nawigację i wpływa na wysokie dopasowanie wyników wyszukiwania.

Dodaj komentarz