Gunn-Rita w formie przed mistrzostwami świata

Gunn-Rita Dahle Flesjaa wygrała w ostatnią niedzielę wyścig MTB Bundesligi w Heubach. – Właśnie takich odczuć z jazdy oczekiwałam na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata w Novym Meście – przyznała. Było to jej rekordowe 5. zwycięstwo w Heubach w karierze, żadna inna zawodniczka nie może się poszczycić takim rezultatem. W wyścigu mężczyzn w pierwszej „10” finiszowało trzech jej kolegów z ekipy Meridy: Ondrej Cink, Jose Antonio Hermida i Thomas Litscher.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa błysnęła formą na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata XC, odnosząc zdecydowane zwycięstwo w wyścigu MTB Bundesligi w Heubach. Wymagającą trasę w tygodniu poprzedzającym zmagania dodatkowo utrudnił deszcz. Gdy zaczął padać tuż przed rozpoczęciem wyścigu kobiet, Gunn-Rita Dahle Flesjaa wiedziała, że to będzie jej dzień. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu pierwsze okrążenie ukończyła jako samotna liderka z przewagą 25” nad pierwszą rywalką. Konsekwentnie powiększała swoją przewagę i jej zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. – Moje odczucia były dzisiaj super, dokładnie takie, jakich oczekiwałam na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata w Novym Meście. Nie przeszkadzał mi deszcz, trasa stała się trudniejsza na ostatnich dwóch okrążeniach, gdy przestał padać i błoto stało się lepkie – powiedziała Dahle Flesjaa. – Oczywiście świetnie jest być nową rekordzistką wyścigu w Heubach, w końcu uwielbiam rekordy – dodała z uśmiechem. Po raz pierwszy wyścig w Heubach Norweżka wygrała 13 lat temu. „Może jestem stara, ale wciąż jestem mocna :)” – napisała na swoim profilu FB.

Hermida

W wyścigu mężczyzn startowało trzech zawodników Multivan Merida Biking Teamu. Ondrej Cink był 2. na pierwszym długim podjeździe na trasie, stracił jednak sporo pozycji i czasu na zjeździe, który z powodu deszczu był bardzo śliski. Taki scenariusz powtarzał się na kolejnych okrążeniach, a Cink dojechał do mety na 6. pozycji. – Jestem dość zadowolony ze swojej jazdy. Teraz wrócę do Kitzbuhel, by kontynuować swoje przygotowania do mistrzostw świata w Novym Meście – powiedział Cink, brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata XC. 7. miejsce w Heubach zajął jego kolega z ekipy, Jose Antonio Hermida. Doświadczony Hiszpan skupił się w ostatnim czasie na trenowaniu eksplozywności, by zminimalizować swoje straty na starcie. – Taka praca opłaciła się. Przed wyścigiem czułem się nieco zmęczony, ale pierwszych pięć-siedem minut wyścigu było zdecydowanie lepszych niż podczas ostatniego wyścigu Pucharu Świata w La Bresse. Na 10. miejscu finiszował Thomas Litscher z ekipy Meridy.

Dahle

KMC MTB Bundesliga (kat. HC) – Heubach, Niemcy

Elita kobiet

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 1 godz. 30’ 33”
  2. Daniela Campuzano, + 3’ 26”
  3. Helen Grobert, + 3’ 39”

Elita mężczyzn

  1. Florian Vogel, 1 godz. 30’ 39”
  2. Victor Koretzky, 1 godz. 31’ 27”
  3. Julien Absalon, 1 godz. 31’ 59”
  4. Ondrej Cink, 1 godz. 33’ 07”
  5. Jose Antonio Hermida, 1 godz. 33’ 18”
  6. Thomas Litscher, 1 godz. 34’ 36”

Źródło zdjęć: EGO-Promotion (Armin M. Küstenbrück, Lynn Sigel, Thomas Weschta)

Dodaj komentarz