II edycja pikniku „Rowerowo przez Bemowo”

18 czerwca w godzinach od 11:00 do 18:00 w Centrum Handlowym Galeria Bemowo odbyła się II edycja pikniku „Rowerowo przez Bemowo”. Policjanci oznakowali rowery, OLSH bezpłatnie serwisował jednoślady, a dzieci pod okiem strażników miejskich spróbowały swoich sił w miasteczku ruchu drogowego. Zwieńczeniem całodniowego wydarzenia było kino plenerowe.

Tegoroczna edycja pikniku organizowana była przy współpracy burmistrza dzielnicy Bemowo oraz Automobilklubu. „Bezpiecznie na Bemowie” to nazwa eventu, który miał miejsce w jednym czasie, ale w dwóch różnych miejscach: w Galerii Bemowo oraz na terenie Automobilklubu. W Centrum Handlowym Galeria Bemowo wydarzenie obyło się pod hasłem „Rowerowo przez Bemowo”. Cała impreza miała charakter CSR’owy. Głównym celem było promowanie zalet ekologicznego środka transportu, jakim jest rower.

Od godziny 11:00 do 18:00 każdy rowerzysta, który na piknik przyjechał na „dwóch kółkach”, skorzystał z bezpłatnych usług serwisu rowerowego. Dodatkowo w godzinach od 14:30 do 17:00 policjanci z Komisariatu Policji na Bemowie oznakowali blisko 30 rowerów.

SONY DSC

Nie zabrakło również trakcji dedykowanych dzieciom. Mali uczestnicy imprezy przy pomocy strażników miejskich poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w miasteczku ruchu drogowego. Oprócz tego otrzymały baloniki w kształcie zwierzątek, poskakały na dmuchanym zamku i wspólnie z klaunami puszczały ogromne bańki. Najmłodsi pomalowali również buzie i sprawdzili się w rywalizacjach sportowych,  ale najlepszą atrakcją okazała się bezpłatna wata cukrowa oraz popcorn.

Podczas pikniku dorośli wzięli także udział w konkursie, w którym do wygrania był rower miejski. Aby wygrać nagrodę, wystarczyło zrobić zakupy w Centrum na kwotę 30 zł, wypełnić kupon konkursowy i odpowiedzieć kreatywnie na pytanie: „Lubię jeździć rowerem, ponieważ…”.

O godzinie 21:00 goście Galerii Bemowo zainteresowani w iście plenerowej scenerii zasiedli na wygodnych leżakach przed ekranem kina pod gołym niebem i bezpłatnie obejrzeli: „ Toy Story 3” oraz „Marsjanina”. W seansie wzięły udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Więcej informacji na www.galeria-bemowo.pl.

Dodaj komentarz