Gdzie przechowywać rower? Porady dla małego i dużego mieszkania!

Rower to twoja pasja i spędzasz na nim mnóstwo czasu szlifując formę przed kolejnym wyścigiem. Jeżeli jednak mieszkasz w małej przestrzeni, możesz mieć problem z jego przechowywaniem. Jak sobie z tym radzą inni?

Na balkonie pod pokrowcem

Bardzo duża część wielbicieli jednośladów nie lubi rozstawać się ze swoim rowerem, więc zabiera go ze sobą do mieszkania. Jednak, gdy to jest wypełnione po brzegi, zostaje tylko balkon. Jest to tym bezpieczniejsza forma przechowywania, im wyżej mieszkasz. Nie zaszkodzi jednak dodatkowo zabezpieczyć rower odpowiednim zamkiem. Dobrze jest również ochronić go przed niszczycielskimi skutkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy nadmierne nasłonecznienie. Z pewnością pomoże tu dobrej jakości pokrowiec, któremu nie straszne słońce ani słota. 

Na klatce schodowej

Jeżeli lokatorzy nie mają nic przeciwko, a zdarza się to coraz częściej, swój rower można zostawić na klatce schodowej przed swoim mieszaniem. Oczywiście musi on być dokładnie zabezpieczony przed ewentualną kradzieżą. Minus jest taki, że każdy kto będzie przechodził korytarzem, może w jakiś sposób uszkodzić nasz ukochany rower. Urwana lampa czy nawet poprzecinane linki hamulcowe nie należą do rzadkości. Kolejny minus to konieczność wniesienia roweru po schodach. Gdy mieszkasz na pierwszym piętrze, raczej nie odczujesz tego ciężaru, jednak gdy na czwartym i to w dodatku bez windy? No właśnie. 

W piwnicy

To dobra alternatywa, która od razu rozwiązuje dwa problemy: przypadkowe uszkodzenie oraz wnoszenie po wielu piętrach. W piwnicy zazwyczaj jednak jest mało miejsca, więc wszystko inne musi być dostosowane pod rower. Inna sprawa, że często notuje się włamania do piwnic, a co za tym idzie, warto zainwestować w dobre drzwi oraz zabezpieczenie w postaci zamków i kłódek. 

Na ścianie w przedpokoju

Co zrobić, gdy nie masz piwnicy ani balkonu, a sąsiedzi nie wyrażają zgody na pozostawienie rowera na klatce schodowej? Pozostaje jedynie ściana we własnym mieszkaniu. Na szczęście bez problemu kupisz specjalistyczne haki, dzięki którym będziesz mieć stuprocentową pewność, że rower będzie przechowywany w najlepszych dla niego warunkach. W domu.