Finał Kellys Enduro MTB Series w Mieroszowie 30 września

Już w najbliższą sobotę 30 września odbędzie się ostatnia edycja zawodów „Kellys Enduro MTB Series”. W roli sponsora i partnera technicznego zadebiutuje na niej marka RYOBI.

Jesienna aura opanowała całą Polskę, jednak najbliższy weekend ma być ciepły i słoneczny. Przy takiej pogodzie strome góry otaczające Mieroszów, z licznymi singlami pozwolą na niezapomnianą jazdę. Jest tam wiele kapitalnych ścieżek, które tylko czekają na rowerową eksplorację. Spotkacie tam również odcinki pokryte tonami melafiru. A to wszystko na sześciu odcinkach specjalnych no i oczywiście w formule on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Aby możliwe było przeprowadzenie zawodów w takich okolicznościach niezbędne jest odpowiednie wsparcie.

Od początku przygotowań do imprezy mogliśmy liczyć na pomoc ze strony Gminy Mieroszów i Mieroszowskiego Centrum Kultury oraz Nadleśnictwa Wałbrzych. Ponadto wysprzątanie tras możliwe było dzięki podjęciu współpracy z marką RYOBI – producentem oferującym szeroką gamę bezprzewodowych, przewodowych i warsztatowych narzędzi elektrycznych. Przekazane kosy sprawdziły się wyśmienicie, podczas udrożnienia przebiegu kilku fajnych ścieżek – mówi Grzegorz Miedziński, organizator cyklu wyścigów. Nowy sponsor zapewni również myjkę wysokociśnieniową.

Przebieg całej rywalizacji sprawdzi nie tylko umiejętności techniczne, ale również kondycję uczestników. W sumie zaplanowanych jest 6 odcinków specjalnych, cała trasa z dojazdówkami liczyć będzie ok. 45 kilometrów, a w tym blisko 1700 metrów przewyższeń na podjazdach. Bufet zapewniony przez markę OSHEE, znajdować się będzie na mecie OS3, zaś posiłek regeneracyjny serwowany będzie na mecie OS6. Bazą zawodów będzie hala sportowa przy ul. Hożej, skąd uczestnicy ruszą na trasę.

Zatem już w sobotę wszystko rozstrzygnie się w Mieroszowie. Tutaj poznamy triumfatorów klasyfikacji generalnej. Na zwycięzców czekać będzie jak zwykle wiele atrakcyjnych nagród m.in. zegarki Suunto, kaski TSG, sztyce regulowane Spinner, tarcze hamulcowe i gripy Cloud Perform, plecaki i ochraniacze Endura, opony Maxxis, okulary Julbo, powerbanki i ładowarki Varta, zębatki HCC, gripy Hope, Airshot, maski antysmogowe Respro, pokrowce na koła od IZI Sport, voucher do Bike Stacji Kozioła i na serwis u Bike Doctora, czy w końcu bony na produkty Deuter i Force. Zakończenie imprezy wraz z wieczorną biesiadą planowane jest na Górze Parkowej.

Więcej informacji o zawodach na www.facebook.com/EnduroMTBseries

Dodaj komentarz