Cisowianka Mazovia MTB Marthon powraca do w Mławy

Największy cykl maratonów rowerowych MTB w Polsce pojawi się 1 października w Mławie. Przedostatni maraton w cyklu Mazovii będzie jednocześnie areną finału Pucharu Mazowsza! Trasa wyścigu poprowadzona została po obszarze dawnej Puszczy Mławskiej, sercem której jest Dębowa Góra stojąca majestatycznie nad tą przepiękną okolicą.

W niedzielę zapraszamy na przedostatni maraton w tym sezonie z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marthon. Będzie to jednocześnie rozstrzygający wyścig Pucharu Mazowsza, po którym poznamy zwycięzców mazowieckiej klasyfikacji. Rowerowe miasteczko stanie nad Zalewem Ruda k. Mławy. Sama trasa, jak podkreśla organizator zawodów Cezary Zamana – to jest po prostu bajka! Wiedzie przez rezerwat Dębowa Góra, położony na styku województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Będziecie mieli okazję przemierzać tereny, które są pozostałością po dawnej Puszczy Mławskiej. Ta ciekawa kraina swój wyjątkowy charakter zawdzięcza pagórkowatą rzeźbą terenu i delikatnym nachyleniom zboczy. Stojąc w sercu rezerwatu ma się wrażenie, że gościmy gdzieś na obszarach typowo górskich – podkreśla jeden z autorów trasy. Rezerwat, to unikalny krajobraz leśny, którego punktem kulminacyjnym jest Dębowa Góra wznosząca się na wysokość 185 m. n.p.m. Na trasie spotkacie wiec dostojne dęby, lipy, jesiony czy modrzewie. Natomiast tuż przed metą, przy samym zlewie Ruda, zmierzycie się z mocnymi technicznie singlami, czyli to co tygryski lubią najbardziej! Jednym słowem zapamiętacie tę trasę na długo.

Maraton będzie więc dość intensywny krajobrazowo, natomiast same dystanse wyglądają następująco – Hobby 8 km, Fit 24 km, Mega 44 km i Giga 65 km. Dla najmłodszych zawodników zorganizowany zostanie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki.

Dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy MAYERSPORT, które rozpoczną się o godzinnie 12:00. Aby w nich uczestniczyć niezbędny jest numer startowy na cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Zorganizowana będzie klasyfikacja dla mieszkańców Mławy. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Współorganizatorem wyścigu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Do zobaczenia na trasie!

Program

sobota
• godz. 16.00-18.00- zapisy w biurze zawodów

niedziela
• godz. 8.00-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów,
• godz. 10.20 – start dystansu Hobby
• godz. 11.30 – start maratonu na dystansie Fit, Mega i Giga
• godz. 12.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 14.00 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.00 – dekoracja dystansu Mega i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.30 – dekoracja dystansu Giga i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 16.00 – zamkniecie trasy maratonu
• godz. 16.15 – zakończenie imprezy

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Dodaj komentarz