EMS: treningi personalne w Polsce

[su_label type=”info”]Artykuł Sponsorowany[/su_label]

Trener na siłowni to zdecydowany atut każdego takiego miejsca. Dlaczego? Jest to wykwalifikowana osoba, która dobrze zna się na wszelkiego rodzaju ćwiczeniach, a także sprawach związanych z dietą. W Polsce coraz więcej osób docenia możliwość współpracy z trenerem personalnym i zasięgania jego cennych rad. Wbrew pozorom, ćwiczenie wcale nie jest proste, a gdy robi się to nieumiejętnie, bardzo szybko można nabawić się kontuzji.

W BodyTec20 zapewniamy trening personalny z trenerami pełnymi pasji i zaangażowania, którym celem jest to, aby klient osiągnął swoje cele. Ogromną pomocą w tej kwestii są, ostatnio coraz popularniejsze, ćwiczenia EMS.
Co to takiego trening EMS? Jego nazwa pochodzi od określenia Electrical Muscle Stimulation i oznacza elektrostymulację mięśni za pomocą impulsów elektrycznych połączoną z profesjonalnym treningiem personalnym.

Jak przebiega trening EMS?

Ćwiczący otrzymuje specjalny strój – kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki. Są one połączone z urządzeniem, które generuje impulsy elektryczne – miha bodytec. W trakcie wysiłku fizycznego, gdy mięśnie kurczą i rozkurczają się na zmianę, impulsy znacznie przyspieszają ich pracę. Na tym właśnie polega elektrostymulacja, podstawa treningu EMS.

Intensyfikacja pracy mięśni, a w tym trudnodostępnych mięśni głębokich, skutkuje przyspieszonymi efektami ćwiczeń. W ciągu zaledwie 20 minut treningu personalnego połączonego z EMS, zostaje poruszonych aż 450 różnych mięśni, co nie jest osiągalne przy tradycyjnych treningach.

Wystarczy, aby raz w tygodniu zarezerwować sobie 20 minut i odwiedzić studio BodyTec20. W tak krótkim czasie można otrzymać profesjonalny trening personalny z elektrostymulacją, podczas którego spala się nawet 1200 kalorii! Dla porównania, potrzeba aż trzech godzin treningu siłowego, aby uzyskać podobne efekty.

Mięśnie podwójnie stymulowane dzięki treningowi EMS

Marzysz o zrzuceniu nadprogramowych kilogramów i wyrzeźbieniu sylwetki? A może chcesz wrócić do sprawności po przebytej kontuzji albo pozbyć się nieustannego bólu kręgosłupa?
Dzięki przyspieszonej pracy mięśni, która jest efektem elektrostymulacji, to wszystko jest to możliwe! Trening siłowy jeszcze nigdy dotychczas nie przynosił tak szybkich rezultatów. Co najlepsze, EMS może wykonywać go każdy, kto ma ochotę! Wiek, waga i płeć nie grają roli, tak samo jak kondycja fizyczna. Trening personalny jest szczegółowo zaplanowany i ułożony tak, aby ćwiczenia były odpowiednie dla klienta.


Dlaczego akurat trening personalny jest ważną częścią treningu EMS? Jest to filar EMS, który na równi z elektrostymulacją przyczynia się do szybkich efektów ćwiczeń. Trener indywidualny nie tylko pokazuje po kolei ćwiczenia, jakie klient ma wykonać, ale także reguluje natężenie impulsów elektrycznych. Jego obecność na sali treningowej EMS jest absolutnie niezbędna! Tak samo jak trener na siłowni, poprawia błędy i daje cenne wskazówki. Nie trzeba się obawiać, że trening personalny okaże się za trudny.

Odpowiednio dobrany trening to podstawa EMS

Ten, kto nigdy nie korzystał z treningu personalnego być może nie wie, jak ogromne korzyści z niego wynikają. Jest to coraz bardziej popularna forma ćwiczeń. Polacy odkrywają, jak bardzo pomocny i potrzebny jest trener na siłowni. Spotkanie z nim sam na sam gwarantuje, że trening będzie wymagający, ale także bezpieczny i odpowiedni dla nas.
Trening indywidualny z EMS opiera się na specjalnie ułożonym przez trenera personalnego planie treningowym, który uwzględnia preferencje ćwiczącego, jego możliwości i cele, jakie chce osiągnąć.

Jak przebiega profesjonalny trening personalny połączony z elektrostymulacją? Ćwiczenia rozpoczynają się wywiadem medycznym, który trener personalny przeprowadza z klientem. Na tym etapie są wykluczane jakiekolwiek przeciwwskazania, aby trenować z EMS. Trener pyta o przebyte oraz aktualne choroby. Trzeba pamiętać, że elektrostymulacja nie jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca, a także cierpiących na niektóre choroby przewlekłe, np. epilepsję. Poza niektórymi dolegliwościami, nie ma powodów, aby nie móc wykonywać ćwiczeń EMS, tym bardziej, że odbywają się one pod okiem trenera personalnego.

Ważnym elementem poprzedzającym ćwiczenia jest także ustalenie celów, jakie chce osiągnąć klient. Trener dobiera odpowiedni do możliwości plan treningu siłowego. Można spokojnie mu zaufać, gdyż trener indywidualny to wykwalifikowana osoba, która ma poprowadzić trening EMS w taki sposób, aby klient osiągnął wymarzone efekty. Towarzyszy on ćwiczącemu w trakcie ćwiczeń i jest nieocenionym wsparciem.

Jak już wspominaliśmy, obecność trenera indywidualnego to także pewność, że poziom motywacji nigdy nie spadnie. Jest to osoba, która ma nas wspierać w wysiłku i pomagać na tyle ile to możliwe – planując ćwiczenia EMS czy też korygując nasze ewentualne błędy.
Co więc należy zrobić, gdy nadal wahamy się, czy skorzystać z treningu personalnego z EMS? Zarezerwować 20 minut i na własnej skórze zobaczyć jego efekty w BodyTec20!


Dodaj komentarz