Deszczowa Mazovia w Łodzi

O tym, że nie zawsze świeci słońce przekonali się zawodnicy IV etapu cyklu Mazovia MTB Marathon w Łodzi, którzy w sobotni poranek stawili się na starcie zawodów Cezarego Zamany. Tuż po rozpoczęciu wyścigu z nieba polała się woda, która choć dała się we znaki kibicom stojącym na trasie, pozwoliła zawodnikom doświadczyć wielu ekstremalnych przeżyć, które pamiętać będą jeszcze długo po zakończeniu rywalizacji. A ta była zacięta i trudna, gdyż Łódzki etap Mazovii był bardzo wymagający technicznie.

Zawodnicy zmierzyli się z najwyższymi wzniesieniami centralnej Polski, które dochodziły do 284 m n.p.m. Fragmentami ciągłe zjazdy i podjazdy dały odczucie klasycznej górskiej trasy MTB. Przewyższenia na dystansie Giga przekroczyły 1000 m! Natomiast w okolicach miejscowości Dobieszków pojawiły się wąwozy i bardzo wymagające technicznie single tracki, które przy deszczowej pogodzie były sporym wyzwaniem nawet dla wprawionych zawodników. Zawody udały się mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na starcie stanęło 732 zawodników, z czego prawie 20 proc. stanowiły panie. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że łódzki etap jest wyjątkowo dopracowaną trasą, która z pewnością przyciągnie po tej imprezie wielu rowerzystów w okolice Lasów Łagiewnickich i Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

COV_6950

Na dystansie Giga zwyciężył Damian Perkowski, który 72 km pokonał z czasem 02h:30m:36s. Drugi był Bartosz Owczarek (02h:31m:43s). Trzeci finiszował Łukasz Góralewski (02h:32m:13s). Wśród kobiet najszybsza była Barbara Borowiecka (03h:00m:20s), za którą na metę kolejno wjechały: Małgorzata Lutecka (03h:13m:59s) i Zofia Sołtys (03h:15m:48s).

Na dystansie Mega zwyciężył Paweł Baranek, który 50 km przejechał w 01h:42m:54s. Tuż za nim pojawił się Bartek Borowicz uzyskując czas 01h:42m:56s. Trzecie miejsce zajął Kamil Nogalski 01h:43m:45s. Wśród kobiet najlepsza była Urszula Luboińska (01h:56m:45s), za którą na metę wjechała Anna Urban (01h:58m:08s) i Izabela Macutkiewicz (02h:07m:31s).

COV_6855

Na Fit triumfował Paweł Pięta, który 25 km przejechał w czasie 00:53:13. Drugi finiszował Mikołaj Mucha (00h:53m:33s). Trzeci był Łukasz Bielecki (00h:53s:39m). Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Kuszmider (01h:03m:44s), za którą na metę wjechała Agnieszka Goździńska (01h:06m:22s) i Edyta Jakubowska-Olech (01h:06m:28s).

Na Hobby najlepszy okazał się Mateusz Konwiński (00h:18m:30s). Tuż za nim wjechał Maksymilian Snopczyński (00h:18m:31s). Trzecie miejsce zajął Mateusz Szyszko (00h:18m:33s). Wśród kobiet najlepsza była Julia Ryst z czasem 00:19:31, za którą na metę kolejno wjechały: Weronika Jankowska (00h:19m:58s) i Hanna Wacławek (00h:20m:16s).