Czy rowery elektryczne sprawdzą się również zimą?

Chłodniejsza pogoda na dobre zadomowiła się już w naszym kraju, zmuszając wielu miłośników jazdy na jednośladzie do odstawienia tej aktywności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że rowery elektryczne to pojazdy, których nie ogranicza żaden sezon i możemy z nich korzystać niezależnie od panującej aury. Sprawdź, jaki rower elektryczny wybrać, by móc z niego bezpiecznie korzystać przez cały rok i jak przygotować się do chłodniejszych dni na rowerze.

Rowery elektryczne doskonałe na każdą pogodę

Obecnie większość modeli rowerów elektrycznych oferowanych przez renomowanych producentów jest gotowa do jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Wybierając taką konstrukcję należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak osłonięte są najważniejsze elementy napędu elektrycznego. Markowe rowery elektryczne posiadają już w większości centralnie mocowaną jednostkę (jest ona najbardziej wydajna i daje najlepsze odczucia z jazdy, dlatego coraz rzadziej spotykamy się z silnikami mocowanymi w kołach), która powinna być od spodu osłonięta specjalną płytką chroniącą ją przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Warto także zdecydować się na model, którego akumulator jest ukryty wewnątrz ramy pojazdu, dzięki czemu będzie on lepiej chroniony przed niekorzystnymi dla niego temperaturami.

Wybierając rowery elektryczne, którymi chcemy się poruszać przez cały rok warto także zwrócić uwagę na ich charakter. Jeżeli jeździmy po mieście i chcemy, by nasz pojazd zawsze był dla nas wygodny i odpowiednio wydajny powinniśmy skupić poszukiwania na modelach crossowych. Ich właściwości pozwolą nam czerpać najwięcej przyjemności z jazdy niezależnie od panujących warunków. Rowery elektryczne crossowe to jedne z najlżejszych propozycji, wyposażone w amortyzację, jednak nie dociążone dodatkami takimi jak bagażnik czy błotniki – te w razie potrzeby możemy wybrać samodzielnie zwracając uwagę na ich masę. Rowery elektryczne trekkingowe również doskonale sprawdzą się do codziennych dojazdów, jednak w ich przypadku mamy mniejszy wpływ na wagę konstrukcji, gdyż ta jest bardziej przystosowana do służenia na długich wyprawach pod dużym obciążeniem, więc jest odpowiednio wzmocniona.

Rowery elektryczne damskie i rowery elektryczne męskie pod kątem wagi konstrukcji nie różnią się wiele od siebie. Warto wybierając model brać pod uwagę swoją maksymalną wygodę, a nie przypisanie jego kształtu do płci.

 rowery elektryczne

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Jak przygotować się do jazdy rowerem w chłodniejsze pory roku?

Zima i jesień wymagają od nas nieco więcej w kwestii ubioru od lata, dlatego wiele osób decyduje się wyłącznie na sezonową jazdę. Jednak ci, którzy pragną cały rok dbać o swoją kondycję i chcą dojeżdżać do pracy ekologicznie i bez stania w korkach z pewnością nie widzą przeszkód w cieplejszym ubraniu się i wskoczeniu na jednoślad. Sprawę ubioru będą znacznie ułatwioną mieli miłośnicy sportów zimowych, którzy już posiadają w swoim wyposażeniu techniczną odzież. Jeżeli jednak chcemy wyposażyć się w ubrania specjalnie na rower, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dodatków. Warto także wziąć pod uwagę to, jak długie trasy będziemy robić w cięższych warunkach i dostosować do tego wybrane produkty.

Najważniejszym elementem, którego zimą nie należy pomijać będzie bielizna termoaktywna. Dopasowany do ciała komplet dobrze utrzyma jego ciepło i odprowadzi od skóry nadmiar wilgoci, jednocześnie dbając o to, byśmy się nie przegrzali. Taki komplet warto mieć w swoim wyposażeniu niezależnie od długości pokonywanych tras.

Gdy nasze dojazdy do pracy są dłuższe, powinniśmy zdecydować się na uzupełnienie szafy o spodnie i kurtkę wyposażone w membrany i dobrą termoizolację. Pozostając w ruchu sami wytwarzamy ciepło, które poprawnie może być odprowadzone wyłącznie przez kolejne warstwy odzieży posiadające wysoką oddychalność.

Warto także zwrócić uwagę na dodatki, jak pełne rękawiczki, dobry komin czy kominiarka lub czapka. Ubieramy się warstwowo, podobnie jak w przypadku zwyczajnych spacerów zimowych, jednak dbamy o to, by nasze ciało miało odpowiednie warunki do wzmożonego wysiłku fizycznego.

Wybierając rowery elektryczne online powinniśmy stawiać na sprawdzonych, rekomendowanych sprzedawców, jak bikesalon.pl. W ofercie tego sklepu znajdziemy wyłącznie produkty najlepszych producentów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu dwukołowców i dbają o najwyższy poziom zadowolenia kolarzy. Rowery elektryczne Warszawa również znajdziemy u tego sprzedawcy stacjonarnie – przy ulicy Ostrobramskiej 38 b i Wrocławskiej 25. W trójmieście znajdziemy rowery elektryczne Gdańsk w sklepie BikeSalon przy alei Grunwaldzkiej 211. Każde z tych miejsc warto odwiedzić dla najlepszego wyboru jednośladów i profesjonalnej pomocy w doborze.