Bike Maraton w Bielawie. Góry Sowie po raz pierwszy

Prawie 1000 zawodniczek i zawodników pojawiło się w minioną sobotę nad Jeziorem Bielawskim aby wystartować w kolejnej edycji Bike Maratonu 2019. Ponad setka dzieciaków wraz z rodzicami dołożyła się do sobotniej frekwencji, startując i kibicując w Sonko Kids Bike Maratonie. Wakacje wakacjami, ale bielawski Bike Maraton był trudny i wymagający i jedynie dystans FUN rzeczywiście mógł być uznany (zgodnie z jego założeniami) za łatwą namiastkę kolarskiej górskiej przygody i rywalizacji. Nawet CLASSIC, który miał w Bielawie tylko 26 km krył w sobie parę wymagających niespodzianek.

GIGA – 70 km i prawie 3 km w pionie – tu wiadomo o co chodzi i każdy kto staje na starcie tego wyścigu jest w pełni świadomy tego co go czeka. Wygrał w Bielawie Piotr Brzózka (JBG2 Cryospace) przed Michałem Fickiem (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który jako jedyny nawiązał walkę ze zwycięzcą i przed sporą część trasy straszył go swoim oddechem na plecach. Tylko ci dwaj zawodnicy zeszli ze swoimi rezultatami poniżej czterech godzin. Trzeci był Mikołaj Dziewa (SGR Specialized). Tym razem tylko dwie panie zdecydowały się na zderzenie z Górami Sowimi w wersji „giga” – pierwsza była doświadczona i utytułowana Michalina Ziółkowska (CST 7r MTB Team), a druga Dagmara Drabik (SUP Lifting Team Bugla Bike Service).

Na dystansie MEGA (46 km) jazdy było trochę mniej, ale ścigania oraz emocji dużo i walka o zwycięstwo trwała do samej kreski. Pierwszy był Tomasz Dygacz (Odkrywcy Taurus Cycling Team), drugi był Piotr Krawczyk (Real 64sto), a trzeci Marcin Kawalec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM team). Natalia Kołodziej – Skwarczyńska z Gomola Trans Airco wygrała rywalizację kobiet, wyprzedzając Agnieszkę Urodę – Hampelską (Rafako Orbea MTB Team) i Alinę Serafin (THP Team).

CLASSIC to powrót na najwyższy stopień podium Bike Maratonu Tomasza Macha ze Sportfuel.pl. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Reiter (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), a trzeci był Sergiusz Wieczorkiewicz (KS Optyk – Okular Jelenia Góra). Dominika Niemiec (Eroe Racing Club) była pierwsza wśród kobiet. Druga na mecie była Emilia Czajka (Romet Factory Team), a trzecia Alicja Marciniec.

Trasę FUN – a najszybciej pokonał Jakub Krupa (Arkadia Bike Academy), a pierwszą z dziewcząt była Nikola Teodoridis (MLKS Polkowice), która wygrała kategorię młodziczek.

Pełne wyniki pozostałych kategorii, w tym drużynowych, dostępne są tu: https://bikemaraton.com.pl/bielawa/wyniki/

Kolejna porcja Bike Maratonu 2019 dopiero w sierpniu – 4.08.2018 zapraszamy na zawody do Obiszowa i spotkanie z Babą Jagą. Dzień wcześniej – w sobotę – dokładamy znów trochę szosy. Kolarski Klasyk w Obiszowie też coraz bliżej!

Pamiętajmy też, że okazja do ponownego ścigania w Górach Sowich będzie w tym roku raz jeszcze. Na drugą stronę gór, do Ludwikowic Kłodzkich, zapraszamy 7 września!

Foto: Materiały prasowe Bike Maraton

Dodaj komentarz