Bike Maraton – udany debiut Ludwikowic Kłodzkich

Nowa lokalizacja pod koniec sezonu to zawsze trochę niepewności – i dla uczestników i dla organizatorów. Jeśli proponujemy nowe miejsce na zawody na początku sezonu – obawy są mniejsze. Siła rozpędu cyklu i chęć do ścigania są ogromne. Potem, co oczywiste, często przychodzi zmęczenie sezonem i startami i zaczyna się kalkulacja, które starty pominąć, a które wybrać. Decydują różne czynniki: wygodny dojazd, bliskość domu, poziom trudności, rodzaj trasy, ilość punktów w klasyfikacji generalnej itd. Na początku sezonu łatwiej o frekwencję i sukces w nowym miejscu, które chce się zarekomendować zawodnikom. Potem jest trochę trudniej. Ale szanse na powodzenie są zawsze.

Przedostatnia edycja Bike Maratonu 2016 rozwiała jednak te obawy i zaprzeczyła stereotypom. Zresztą można było się spodziewać, że skoro nowy w kalendarzu Obiszów wypalił, to z Ludwikowicami będzie tak samo. Atutów  tej miejscowości na pewno nie brak, a głównymi  z nich to fantastyczne położenie i piękna, górska trasa maratonu.

14462906_1106864929382171_857572353063911933_n

Znakomita frekwencja, która wciąż się utrzymuje (bllisko 1000 osób na starcie) dowodzi, że sezon jeszcze się nie zakończył. Wydaje się, że Bike Maraton pomaga odkryć atrakcje i tajemnice Ludwikowic i Gór Sowich – niesłusznie spychanych na dalszy plan przez pobliskie atrakcje Ziemi Kłodzkiej. Jedno po tym weekendzie wiadomo na pewno – Bike Maraton w Ludwikowicach i gminie Nowa Ruda był sportowym i organizacyjnym sukcesem, a swoje dołożyła słoneczna jesienna pogoda.

Na dystansie GIGA mieliśmy w Ludwikowicach kolejną edycję Pucharu Polski XCM – w Elicie Mężczyzn całe podium dla JBG-2. Zwyciężył Adrian Brzózka przed Wojciechem Halejakiem i Mariuszem Kozakiem. W Elicie Kobiet pierwsze miejsce dla Michaliny Ziółkowskiej (VW Samochody Użytkowe MTB Team), drugie dla Magdaleny Sadłeckiej (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), trzecie dla Anety Imielskiej (Mitsubishi Materials MTB Team). Pierwsza trójka dystansu MEGA: 1. Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych), 2. Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team), 3. Tomasz Dygacz (Taurus Kreidler MTB Team). Kobiety: 1. Magdalena Wojtyła (IM-Motion Kross Team), 2. Natalia Kołodziej (Gomola Trans Airco), 3. Anna Brodacka (MTB Votum Orbea Team Wrocław).  Czołówka MINI: 1. Kamil Tarnawski (KKW Superior Wałbrzych), 2. Grzegorz Kubaczka (www.AG-arcitekci.pl), 3. Paweł Kurzyca (Rafako Orbea MTB Team). Kobiety: 1. Wiktoria Kierat (MKS Polkowice), 2. Anita Kaputa (KKW Superior Wałbrzych), 3. Anna Michalak-Warżała (PM Rider Team).

14440835_1106865969382067_2586694508962923810_n

Cała rywalizacja odbywała się w prawdziwie górskiej scenerii godnej najlepszych wyścigów MTB. Piękne góry, Wielka Sowa jako najwyższy punkt na trasie, dynamiczne zjazdy, ciekawe single, podjazdy pokazujące kto jest naprawdę mocny. Start i meta na terenie gościnnego centrum rekreacji Harenda. Ludwikowice Kłodzkie, gmina Nowa Ruda. Nowy mocny punkt w kolarskim kalendarzu.

Galeria Zdjęć

stopka_sponsorska_bm_2016

Dodaj komentarz