Michalina Ziółkowska zajęła 1. miejsce w Pucharze Polski w Ludwikowicach Kłodzkich

W sobotę Michalina Ziółkowska, zawodniczka z zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, wzięła udział w Bike Maratonie w Ludwikowicach Kłodzkich. Ziółkowska wygrała tę edycję, która była jednocześnie przedostatnią eliminacją Pucharu Polski w maratonach MTB.

Ludwikowice Kłodzkie to miejscowość położona w Górach Sowich. Michalina Ziółkowska wystartowała na dystansie GIGA, który liczył 69 km i 2100 m przewyższeń. Pierwsza część trasy to długi podjazd na szczyt Wielkiej Sowy. Po nim trasa przebiegała bardziej interwałowymi fragmentami oraz podjazdami o niewielkim nachyleniu, na których Ziółkowska starała się utrzymać przewagę zdobytą w pierwszej części rywalizacji.

fot-krzysztof-gulbinowicz-michalina-ziolkowska-na-trasie-wyscigu-2

Komentarz Michaliny Ziółkowskiej z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (1. miejsce w Bike Maratonie w Ludwikowicach Kłodzkich, 03:24:44)

Zwycięstwem w Pucharze Polski w Ludwikowicach Kłodzkich (w ramach cyklu Bike Maraton) zakończyłam tegoroczne starty w Polsce. Ostatnim akcentem w tym sezonie będą dwa UCI Marathony – we Francji i na Azorach. Bardzo mi zależało na dobrym występie w Bike Maratonie, żeby móc z optymizmem patrzeć na czekające mnie zagraniczne starty. Odpowiadała mi pierwsza część trasy z podjazdem na Wielką Sowę. Długi, górski podjazd stanowił dla mnie idealną szansę, żeby wypracować przewagę nad rywalkami. Mimo że zazwyczaj słabo zaczynam wyścigi, to tym razem dzięki intensywnej rozgrzewce było inaczej. Dobra pozycja dawała mi dużo swobody i frajdy na technicznym, kamienistym zjeździe z Wielkiej Sowy. Druga część wyścigu była dla mnie zdecydowanie trudniejsza, ze względu na bardziej interwałowy charakter i sporo płaskich, szybkich odcinków. Starałam się trzymać równe, mocne tempo i cieszę się, że dowiozłam zwycięstwo do mety.

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Dodaj komentarz