Bike Maraton Bielawa. Mocne wakacyjne ściganie

Lato w pełni, wakacje w połowie – czas na Bielawę. Myliłby się ten, kto sądzi, że na trasach MTB również zapanowała letnia sjesta i że niewiele się dzieje. Seria górskich maratonów trwa w najlepsze, a czas na odpoczynek  jest możliwy w zasadzie tylko między startami, bo na trasach o relaks i wytchnienie trudno. A jeśli jednak jest to relaks i wypoczynek, to po prostu bardzo, ale to bardzo aktywny. 

Dla tych, którzy wolą się ścigać na krótszych dystansach,  Bike Maraton zawsze ma w ofercie dystans MINI i na nim z powodzeniem mogą rywalizować również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z MTB i nie czują się na siłach jechać dłuższych wyścigów. Poza tym jest to też zawsze okazja do ścigania dla szybkich zawodników, niemniej jednak różnica w trudności między MINI a GIGA jest duża. A po środku pozostaje jeszcze przecież dystans MEGA. I tu wracamy do idei Bike Maratonu – to ma być impreza dla wszystkich.

b3

W Bielawie na trzech dystansach ścigało się blisko 1000 zawodników i zawodniczek z całego kraju, a na liście startowej można było znaleźć nazwiska z Niemiec, Węgier i Ukrainy. Jak zwykle mieliśmy na Bike Maratonie również kolarskie  zawody dla dzieci.

Na dystansie GIGA (71 km, 2550 m przewyższenia) znów najlepszy okazał się Bartosz Janowski (Romet Racing Team) przed Michałem Fickiem (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Łukaszem Klimaszewskim (Mitutoyo AZS Wratislavia). Jeszcze na punkcie kontrolnym na 34. km czołówka jechała zgodnie  i razem w parosekundowych odstępach, a sytuacja taka trwała jeszcze przez spory odcinek trasy, po czym Janowski znów zdecydował się na samotny atak i znów rywalom odjechał, wygrywając kolejną tegoroczną edycję. W elicie kobiet bezapelacyjne (kolejne) zwycięstwo odniosła Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

b2

MEGA to kolejny solowy popis Gracjana Krzemińskiego (Mitsubishi Materials MTB Team). Drugi na mecie był Mikołaj Dziewa (SGR Specialized), a trzeci Marcin Kawalec (IM Motion Kross Team).

Wśród pań pierwsze miejsce dla Ukrainki Nadii Kolomiets (Ghost Team Ukraine), drugie miejsce   Agnieszka Uroda – Hampelska (Orbea Polsport Group), trzecie dla  Joanny Ignasiak (Mitsubishi Materials  MTB Team). Na najkrótszym dystansie iście sprinterskim finiszem popisał się Grzegorz Kubaczka (www.ag – architekci.pl/ Specialized). Drugi na metę wpadł Paweł Pięta (Rafako Orbea MTB Team), a trzeci Krzysztof Chrust (Bodicoach Cycling Team). Wszyscy plus kolejnych 14 zawodników potrzebowali niespełna godziny na przejechanie 23 km.

b9

Kobiety:  1. Anna Michalak – Warżała (PM Rider Team), 2. Anita Kaputa (KKW Superior Wałbrzych), 3. Paula Bernaczek (UKS Kusy Bardo).

Impreza po raz kolejny odbywała się na terenie ośrodka „Sudety” na malowniczym i funkcjonalnym terenie wokół bielawskiego zalewu, u podnóża Gór Sowich.  Miło się  patrzy stąd na góry, ale wie się jak wyglądają i co się w nich kryje dopiero wtedy kiedy parę razy wjedzie się rowerem na Kalenicę…

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz