Mazovia 24h Marathon w Zagnańsku – relacja

W tym roku znany i ceniony przez zawodników z całej Polski i z zagranicy 24 godzinny maraton rowerowy ze stajni Zamana Group zawitał na nową trasę do Zagnańska, który leży w województwie świętokrzyskim, w otulinie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego.

W organizacji imprezy pomagało Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe „Pod Bartkiem”. Nowa trasa przypadła do gustu zawodnikom, którzy podkreślali jej zróżnicowanie –  podjazdy, single tracki oraz bardzo dobra nawierzchnia. Zaletą był także leśny teren, przez który przebiegała praktycznie cała pętla oraz usytuowanie bazy zawodów nad zalewem Kaniów. Przy ciepłej pogodzie te parametry trasy były nieocenione. Ponadto woda dawała wytchnienie także rodzinom i dzieciom, które przyjechały dopingować rodziców. Organizator zadbał również o zaplecze sanitarne, specjalistyczny serwis rowerowy – niezbędny przy tego typu zawodach oraz masażystę, który miał sporo pracy.

COV_ 038

Tegoroczna edycja Mazovia 24h Marathon przyciągnęła blisko 200 uczestników. Oprócz maratończyków z Polski pojawili się także goście z Litwy, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Współorganizatorem wydarzenia była Gmina Zagnańsk. Podczas imprezy zawodników dopingował osobiście Wójt Szczepan Skorupski, który pojawił się w nocy na dekoracji zwycięzców klasyfikacji 12-godzinnej oraz następnego dnia rano na ogłoszeniu wyników generalnych.

Mazovia 24h Marathon, to zabawa, która odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli, a do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Można mierzyć się z tym wyzwaniem samemu, w parze lub drużynowo. Ważne jest nie tylko przygotowanie, ale również strategia walki. To zawody przeznaczone zarówno dla wytrwałych kolarzy jak i dla amatorów. Można startować w kilku kategoriach. Solo (jazda indywidualna), Duo (jazda w parach) oraz Quatro (zespoły czteroosobowe). W tym roku zawodnicy mogli rywalizować także w czasie 12h na takich samych zasadach jak w wariancie pełnym dwudziestoczterogodzinnym.

COV_ 031

Najwięcej okrążeń w czasie 24h przejechała Magda Chmielewska. Wśród Panów najlepszy wynik wykręcił Saulius Speicys z Litwy. W kategorii DUO najlepszy wynik uzyskali Krzysztof Peryt i Łukasz Namysł (NIKOŚBIKE). W kategorii QUATRO zwyciężyła drużyna BEST TEAM w składzie Henriot Cedric, Litvinaitis Šarunas, Renatas Orlovas i Banys Kastytis. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok do Zagnańska.

Pełne wyniki na stronie: www.mazovia24h.pl/wyniki/2016/24h

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz