Bike Atelier MTB Maraton ponownie w Gliwicach

Po raz drugi z rzędu Gliwice pełnić będą rolę gospodarza zawodów z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Miłośnicy terenowej jazdy na rowerach górskich przystąpią tam do rywalizacji 28 maja.

Przed rokiem w Gliwicach odbył się finał całego cyklu i tam wyłoniono triumfatorów klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maratonu. W tym sezonie termin zawodów został przesunięty na 28 maja, ale nie zmieniła się lokalizacja. Ponownie start oraz meta zostaną usytuowane w ośrodku wypoczynkowym Czechowice. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno wytrenowanych kolarzy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze ściganiem.

Uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – dłuższy PRO (76 kilometrów) i krótszy HOBBY (32,5km). W ramach tego drugiego przewidziano odrębną kategorię FAMILY, dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekuna. Z uwagi na w większości płaskie ukształtowanie terenu zapowiada się szybkie i emocjonujące ściganie, a Ci mniej zaawansowani rowerzyści nie powinni się obawiać wybranego dystansu.

– Gliwicka trasa zaczyna się od ciekawych, technicznych ścieżek na wysokości Łabęd, którymi dojedziemy w rejon osiedla Kopernika. Na 19. kilometrze jest rozjazd i tam należy podjąć decyzję, czy wybieramy krótszy dystans HOBBY, czy dłuższy PRO. Dodatkowa pętla dla tych lubiących dłuższe wyzwania uwzględnia m.in. fragment po starym szlaku kolejowym z grząskimi kamieniami. Prowadzi ona przez Kamieniec, Księży Las, Miedary, czy też piękny park w Reptach – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

Podobnie jak w innych imprezach organizowanych przez Bike Atelier, zaplanowano też wyścigi dla najmłodszych adeptów rowerowej jazdy. Będą mogli oni spróbować swoich sił na krótkich odcinkach, dopasowanych do ich wieku (od 200m do 5km).

Wyścig po gliwickich lasach będzie trzecim w całym cyklu. Inauguracja miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej, a 7 maja ścigano się w Rybniku, które podobnie jak Gliwice, zadebiutowały na mapie Bike Atelier MTB Maratonu w zeszłym roku.

Kolejne imprezy odbędą się w Olkuszu (25 czerwca), Jastrzębiu –Zdroju (30 lipca), Psarach (20 sierpnia), Żarkach/Niegowie/Janowie (10 września) i Ustroniu (30 września).

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące zawodów.

Dodaj komentarz