Bezkonkurencyjne Legionowo! Wystartował I etap cyklu Mazovia MTB Marathon 2016

Wczorajszą niedzielę można chyba uznać za pierwszy dzień wiosny! Piękna pogoda przyciągnęła na start maratonu pod Arenę Legionowo, aż 1200 zawodników! Nie zabrakło również najmłodszych dzieci, które razem z Rybką MiniMini bawiły się wspólnie na specjalnie przygotowanej i zabezpieczonej trasie. Dla tych 130 przedszkolaków organizator przygotował również dodatkowe atrakcje – konkursy z nagrodami oraz namiot z mini kinem.

Organizacja maratonu stała na wysokim poziomie. Nie było mowy o kolejkach do biura zawodów czy opóźnieniach ze starem. Zawodnicy rywalizowali na czterech dystansach – Hobby – 7 km, Fit – 24 km, Mega – 49km i Giga – 73km. Trasa natomiast, pomimo że już doskonale znana z poprzednich edycji Mazovii ponownie zaskoczyła zawodników. Okazuje się, że z tego terenu można wycisnąć nowe single, ciekawe odcinki i więcej górek. Widać, że organizatorzy doskonale znają chotomowskie lasy i wiedzą co zrobić, żeby zawody podobały się uczestnikom. W końcu to tu w Legionowie odbyło się najwięcej maratonów w całej historii cyklu.

COV_5021

Królewski dystans Giga wygrał Łukasz Góralewski z grupy TRW Cloudware Team. Drugą pozycję wywalczył Andrzej Poczopko (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Trzeci na metę dojechał Kacper Cacko z APS POLSKA COZMOBIKE.

Płeć piękną na najdłuższym dystansie reprezentowały zaledwie trzy Panie. W kolejności na mecie zameldowały się – Barbara Borowiecka (WSKG Like Bike Kenda Team), Małgorzata Lutecka (iFON.pl), Patrycja Niszczota (Team PKO Bank Polski).

Podium na dystansie Mega zgarnął Paweł Baranek (MONTERIA FACTORY TEAM), tuż za nim z zaledwie sekundową stratą dojechał Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE). Trzecie miejsce wywalczył Damian Perkowski z drużyny PT Mazury Team.

Panie na dystansie Mega także pięknie walczyły. Zwyciężyła Iza Macutkiewicz zawodniczka grupy APS POLSKA COZMOBIKE. Druga w kolejności linię mety przekroczyła Zosia Sołtys (CST – VELMAR – MERIDA TEAM). Miejsce trzecia przypadło Joannie Gumieniak (Bike Atelier Team).

Inauguracja cyklu w Legionowie, to początek długiego letniego sezonu MTB. Przed nami jeszcze 14 edycji Mazovia MTB Marathon, które będą rozgrywane w najciekawszych zakątkach całej Polski.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz