Accent Champion – test rękawiczek z długimi palcami

Równo z zakończeniem sezonu rowerowego zakończyłem test rękawiczek Accent Champion. Towarzyszyły mi one pół sezonu i pokonałem w nich wiele kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Czy zdały test pozytywnie? O tym poniżej.

Pierwsze wrażanie

Rękawiczki Accent Champion zakupiłem w połowie sezonu. Szukałem czegoś w przyzwoitej cenie, które będą cechować się nowoczesnym wyglądem i fajnym żywym kolorem oraz najważniejsze – będą zapewniać komfort oraz dobrą wentylację w upalne dni. Niestety, decydując się na rękawiczki z długimi palcami musimy być świadomi faktu, iż nie dorównują one pod względem wentylacji rękawiczką z krótkimi palcami. Jednak po kilku miesiącach jazdy w rękawiczkach od Accenta jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdyż model Champion zapewnia maksymalną wentylację nawet w upalne dni.

img_20161104_102657

Pamiętajcie, że przed zakupem rękawiczek powinniśmy je dokładnie przymierzyć i nie kupować w ciemno kierując się tylko rozmiarem podanym przez producenta. Dłoń ma różne rozmiary – niektórzy mają długie i chude palce (tzw. złodziejskie dłonie), a inni znowu szeroką rękę w nadgarstku. Rękawiczki muszą zapewniać nam wygodę, dlatego też powinniśmy dokładnie je dobrać pod budowę naszej dłoni.

img_20161104_102438

Budowa i żywe kolory

Jak chyba każdy z Was, kupując nowy element odzieży zwracam uwagę również na wygląd. W ostatnich czasach modne stały się żywe i kontrastowe kolory. Rękawiczki Accent Champion dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czarno-niebieskie, czarno-pomarańczowe i czarno-szare oraz w sześciu rozmiarach od XS do XXL.

Rękawiczka zapinana jest na solidną rzepę, a wewnętrzna strona wzmocniona jest skórą AMARA oraz żelowymi wstawkami, których zadaniem ma być zmniejszenie nacisku na nerwy. Dodatkowo na dwóch palcach zostały nadrukowane silikonowe wzorki, które zapobiegają ślizganiu się na klamkach. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie specjalnych końcówek na kciuku i palcu wskazującym, dzięki którym możemy obsługiwać ekran dotykowy w naszym telefonie. Zewnętrzna część rękawiczki pokryta jest cienką siateczką, która zapewnia bardzo dobrą wentylacje naszej dłoni.

img_20161104_102407

Wrażenia z jazdy

Rękawiczki Accent Champion przyszło mi testować przez kilka miesięcy w różnych warunkach pogodowych, począwszy od pięknych upalnych dni, po dzisiejszą ponurą jesień. W wysokich temperaturach takich jak 30 stopni nie odczułem pocenia się dłoni. Prezentowany model na prawdę posiada bardzo dobrą wentylacje. Natomiast ostatnie dni gdzie temperatura pokazywała kilka kresek powyżej zera, pokazały, że rękawiczki te również sprawdzą się w chłodne dni, podczas krótkiego treningu. Wiadomo, nie są to rękawiczki zimowe, więc jeżeli temperatura będzie spadać dalej, rękawiczki polecą do szuflady i będą czekały na przyszły sezon.

img_20161104_102308

Jeżeli chodzi o jakość chwytu, rękawiczki z długimi palcami mają wyraźną przewagę nad tymi z krótkimi. Dzięki specjalnym silikonowym nadrukom naciskanie klamki hamulca jest o wiele bardziej wygodne i pewniejsze nawet podczas deszczowych dni. Model Champion polecam osobom, które jeżdżą po górach i najważniejsze dla nich to kontrola nad hamulcem i manetką zmiany biegów.

img_20161104_102715

Do jakości materiału, z którego zostały wykonane testowane rękawiczki nie mam żadnych zastrzeżeń. Po kilku miesięcznym użytkowaniu nie widać żadnych przetarć czy pęknięć. Literki oraz silikonowy nadruk dalej się trzyma na swoim miejscu, a kolor dalej jest tak żywy jak po zakupie.

Cena: 79,99 zł

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz