28 Uphill Race Śnieżka – 350 miejsc czeka

To jeden z najstarszych wyścigów MTB w Polsce. Tu startowali najwięksi i wygrywali najlepsi. Uphill Race Śnieżka – jedyny w swoim rodzaju wyścig na najwyższy szczyt Karkonoszy rusza w dopiero w czerwcu, ale zapisy ruszą dosłownie zaraz.

To pewnie jedyny w Polsce wyścig, który może rozpocząć się w lecie i zakończyć się w zimie. Tu było już wszystko – palące słońce, przenikliwe zimno, porywisty wiatr, mgła i deszcz ze śniegiem. Było prawie + 30 stopni Celsjusza, ale było też tylko 0,5 stopnia.

Ten kto już jechał, wie jak to wszystko wygląda i na pewno chce spróbować jeszcze raz, choć nikt nie może przewidzieć jak będzie w kolejnym roku. Zawsze jest trochę inaczej. A ponieważ chętnych naprawdę jest wielu – miejsca na liście startowej znikają w parę minut od momentu uruchomienia zapisów. Rok temu wszystko trwało bez mała kilkadziesiąt sekund… .

Dzień i godzina uruchomienia zapisów zbliżają się więc nieuchronnie. Stanie się to 28 lutego o godzinie 19:00. Miejmy nadzieję, że serwery wytrzymają napór szturmujących zawodników.  Limit zgłoszeń jest bezwzględny, a Karkonoski Park Narodowy jest w stanie przyjąć w dniu wyścigu tylko 350 chętnych. Jeśli ktoś po zamknięciu zapisów znajdzie się na liście startowej, ma 7 dni na dokonanie opłaty. Jeśli nie zdąży, zostanie z listy bezlitośnie usunięty. Kolejka oczekujących chętnych na pewno z tego prezentu skorzysta.

Wyścig w tym roku odbędzie się 17 czerwca, oczywiście w Karpaczu. Trasa niezmienna od lat – 13,5 km, przewyższenie ponad 1000 m. Meta na Śnieżce (1602 m n.p.m).

Bez względu na to czy jeździcie maratony, czy wolicie kręte XC albo może bliżej Wam do enduro – nawet jeśli „tylko” jesteście kolarskimi turystami – nie oprzecie się magii Śnieżki.

Profil trasy

Dla teamu Macieja Grabka (ale pewnie również dla wielu zawodników) URŚ będzie też chwilą oddechu od organizacyjnej karuzeli o nazwie Bike Maraton. 9 czerwca BM zawita do Świeradowa, potem czas na Śnieżkę, a 7 lipca spotykamy się na Ultra Bike Maratonie w Szklarskiej Porębie, gdzie niecierpliwie czeka do przejechania 100 km.

O wyścigu Uphill Race Śnieżka wszystko już powiedziano i napisano. Niektórzy walczą tam o zwycięstwo, o pobicie rekordu trasy, o poprawienie wyniku sprzed paru lat, a niektórzy o to aby ani razu nie dotknąć stopami ziemi i cały dystans pokonać w siodle. Im wyżej, tym trudniej. Im dalej, tym gorzej. Ale zwycięstwo smakuje na Śnieżce wyjątkowo.

Zwycięstwem jest w tym przypadku dotarcie do mety.

Jeśli więc chcesz wjechać tak daleko i tak wysoko, że dalej i wyżej po prostu się nie da – ten wyścig jest dla Ciebie!

Uphill Race Śnieżka, 17 czerwca, Karpacz. Zapisy: 28 lutego o 19:00.

Więcej info: http://uphillrace.pl

Dodaj komentarz