Zimowy Poland Bike Marathon w Markach

To była prawdziwa zimowa jazda w ekstremalnych warunkach! W podwarszawskich Markach odbył się drugi spośród trzech etapów kolarskiego cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2018. Frekwencja dopisała. I to mimo siarczystego mrozu. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wzięło udział blisko 300 miłośników amatorów dwóch kółek. Bazą imprezy w Markach była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów.

– Miłośnicy jazdy na rowerach udowodnili, że temperatura sięgająca minus 10 stopni nie jest dla nich żadną przeszkodą – powiedział Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Wszyscy, którzy wystartowali w Markach zasługują na słowa uznania. Pokazaliście to, co charakteryzuje prawdziwych sportowców i zdaliście kolarski egzamin w arktycznych warunkach na szóstkę z plusem. Gratulacje!

Na najdłuższej trasie MAX (28 km) zwyciężył Łukasz Góralewski, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z KK Catena Wyszków) i Piotrem Truszczyńskim (Komobike Scott). Wśród kobiet wygrała Magdalena Kosko (MCP Bike Team), która wyprzedziła Katarzynę Skurę i Aleksandrę Sawicką (obie z Absolute Bikes Team).

Dystans MINI (17 km) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Patrykiem Białkiem (WGR Team) i Rafałem Januszewskim (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), wyprzedzając Annę Sajnóg (Pasek) i Karolinę Chojecką (Warszawski Klub Kolarski).

Młodzież w Markach ścigała się na trasie FAN (5 km). Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), przed Adrianem Oniśkiem (Wertepowiec Łochów) i Antonim Kidą (GKK Opty Grodzisk Mazowiecki). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

W rywalizacji drużynowej w Markach triumfował KK Catena Wyszków, przed Komobike Scott i Absolute Bikes Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Struzikowie, przed Grucami i Surdykami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa) i Magdalena Kosko (MCP Bike Team).

– Historia Zimowego Poland Bike Marathon rozpoczęła się rok temu właśnie w Markach – podkreślił burmistrz Marek Jacek Orych. – Dziś mogliśmy ponownie przekonać się, że lasy mareckie i okolice Marek są doskonałym terenem do jazdy na rowerze. Świadczy też o tym znakomita frekwencja, mimo trudnych warunków do ścigania, zwłaszcza niskiej temperatury. Gratuluję uczestnikom i już dziś zapraszam do Marek na kolejny Poland Bike Marathon, tym razem w sezonie letnim.

Trzeci i zarazem ostatni etap odbędzie się 11 marca w podwarszawskim Nieporęcie. A dwa tygodnie później 25 marca w Otwocku – inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2018. Zapraszamy!

Dodaj komentarz