22 stycznia rozpoczynamy zimowy cykl maratonów Northtec MTB Zimą 2017

Zimowe ściganie z Zamana Group rozpocznie się w tym roku 22 stycznia w Chotomowskich lasach. Pozostałe starty odbędą się w Karczewie (5 lutego), Mrozach (26 lutego) oraz w Długosiodle (12 marca). 

Są to sprawdzone od lat miejscówki, które oprócz atrakcyjnych tras oferują dobre zaplecze. Do dyspozycji uczetników będą zatem ogrzewane sale, prysznice i miejsce gdzie po trudach maratonu będą mogli ogrzać się i zjeść coś ciepłego. Organizator podkreśla bardzo dobrą współpracę z samorządami i zapewnia, że trasy zimowych startów będą modifikowane w zależności od pogody. W razie potrzeby zostaną odśnieżone lub poprowdzone w taki sposób, aby były przejezdne i dały uczestnikom maksimum radości z jazdy.

Cezary Zamana, który od 8 lat z sukcesami organizuje zimowe maratony podkreśla, że okres jesienno-zimowy, to najważniejszy czas dla sportowca. Oprócz oczywistego odpoczynku i odpowiedniej regeneracji, zima to ten moment, w którym trzeba zbudować bazę wydolnościową. Ona zadecyduje potem o wynikach w całym sezonie zasadniczym.

COV_5761

Zainteresowanie tą imprezą rośnie. Z roku na rok jest coraz więcej osób, które decydują się na udział w zimowych maratonach.  Jazda po śniegu to także doskonała lekcja kontrolowania poślizgów, które na białym puchu często kończą się tylko niegroźnymi upadkami. W sezonie letnim natomiast takie zdarzenia mogą nieść ze sobą poważniejsze konsekwencje. Niewątpliwym pozytywnym skutkiem ubocznym aktywności w tym okresie roku jest zahartowanie organizmu i prawdziwe „końskie zdrowie”!

Sponsorem tytularnym zimowego cyklu jest firma Northtec, która ufundowała m.in. dwa rowery, które zostaną rozlosowane w trakcie zawodów. Dla uczestników, którzy wykupią pakiet Max organizator przewidział upominki. Zapraszamy do dobrej zabawy na tej wyjatkowej imprezie, na którą zjeżdżają co roku zawodnicy z całego kraju. To jedyny taki cykl w Polsce. Zapisy na już ruszyły.  Do zobaczenia na trasie!

Szczegóły: www.zima.mazoviamtb.pl

Dodaj komentarz