Grupa Bahrain-Merida przedstawiła skład i sprzęt

Nowa szosowa grupa zawodowa Bahrain-Merida nabiera rozpędu. W środę 26 października oficjalnie zaprezentowano rowery, na których będzie ona startować. Podczas zgrupowania w chorwackim Porecu przedstawiono także pełny skład ekipy na sezon 2017 z Vincenzo Nibalim na czele.

Grupa Bahrain-Merida przedstawiła swój sprzęt, na którym będzie startować w sezonie 2017. Podczas pierwszego zgrupowania ekipy w chorwackim Porecu zaprezentowano znane już z World Touru rowery Merida: wszechstronny model Scultura, aerodynamiczne Reacto i Warp TT do jazdy na czas. Mają one nowe malowanie i część nowych komponentów. – Kolorystyka i design rowerów zawierają barwy narodowe Bahrajnu: czerwony i biały. Detale nawiązują do klasycznych szosowych elementów i będą łatwo rozpoznawalne w peletonie. W połączeniu ze strojami i kaskiem, które wkrótce zostaną zaprezentowane, wygląd grupy będzie robił wrażenie – mówi Juergen Falke, dyrektor produktów Meridy.

fot_bettiniphoto

W chorwackim zgrupowaniu bierze udział większość zawodników, którzy będą się ścigać w barwach Bahrain-Merida w nowym sezonie. Twarzą ekipy jest Vincenzo Nibali, zwycięzca Tour de France i dwukrotny zwycięzca Giro d’Italia, który ma na swoim koncie także triumf w Vuelta a Espana. W przyszłym sezonie zamierza on walczyć o obronę tytułu w Giro d’Italia i trzecie zwycięstwo w tym wyścigu. – Nie mogę się doczekać, by sprostać pokładanym we mnie nadziejom w najważniejszych wyścigach świata jako zawodnik Bahrain-Merida – powiedział „Rekin z Mesyny”, podpisując umowę z nową grupą. Jej ważną postacią będzie również Joaquim „Purito” Rodriguez, czołowy zawodnik światowego peletonu, który ma na swoim koncie m.in. 14 wygranych etapów wielkich tourów, miejsca na podium wielkich tourów czy triumfy w legendarnych klasykach. – Grupa Bahrain-Merida przedstawiła mi bardzo interesujący projekt i zapewniła, że będę się w niej czuł niezwykle komfortowo i odpowiednio zmotywowany, dlatego postanowiłem ścigać się jeszcze przez jeden sezon – powiedział utytułowany Hiszpan. W składzie ekipy znaleźli się również inni uznani kolarze. Należą do nich m.in. Ion Izagirre, Javier Moreno, Giovanni Visconti, Konstantin Siwcow, Ramunas Navardauskas, Manuele Boaro, Sonny Colbrelli, Enrico Gasparotto czy Niccolo Bonifazio. Kierownictwo ekipy duże nadzieje wiąże także z Ondrejem Cinkiem, jednym z czołowych zawodników MTB świata, który na szosie postanowił rozpocząć nowy rozdział swojej kariery.

14753298_713263232157578_3627437599998369955_o-1

Pełny skład grupy Bahrain-Merida na sezon 2017 jest następujący: Valerio Agnoli, Yukiya Arashiro, Manuele Boaro, Grega Bole, Niccolo Bonifazio, Borut Bozic, Ondrej Cink, Sonny Colbrelli, Ivan Garcia Cortina, Feng Chun Kai, Enrico Gasparotto, Tsgabu Grmay, Heinrich Haussler, Ion Ander Insausti, Ion Izagirre Insausti, Javier Moreno, Ramunas Navardauskas, Antonio Nibali, Vincenzo Nibali, Domen Novak, David Per, Luka Pibernik, Joaquim Rodriguez, Konstantin Siwcow, Giovanni Visconti.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz