Zwycięskie pożegnanie Gunn-Rity

Gunn-Rita Dahle Flesjaa w swoim stylu pożegnała się z Multivan Merida Biking Teamem. W dwóch ostatnich startach w barwach tej grupy legenda MTB odniosła dwa zwycięstwa. Dokonała tego na Azorach w maratonie z serii UCI MTB Marathon World Series oraz jego prologu. – Wspaniale było zakończyć jazdę dla Multivan Merida Biking Teamu triumfem – przyznała Dahle Flesjaa.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa zakończyła swoją przygodę z Multivan Merida Biking Teamem tak, jak przystało na najbardziej utytułowaną zawodniczkę w historii MTB. Serię niezliczonych sukcesów, które odniosła w barwach grupy Meridy, odkąd dołączyła do niej w 2002 r., zwieńczyła w zwycięskim stylu. W ostatni weekend legendarna Norweżka zdecydowanie wygrała 76-km maraton na wyspie Sao Miguel w archipelagu Azorów, była także najlepsza w 4,1-km prologu wyścigu. Odbył się on w sobotę 1 października w Ponta Delgada na szybkiej, ale wymagającej technicznie trasie. Dahle Flesjaa jako jedyna zawodniczka w stawce przejechała ją w czasie poniżej 9 minut i wyprzedziła 2. Michalinę Ziółkowską o 37 sekund.

grdf_azoren_xcm_finishline

Następnego dnia odbył się maraton, podczas którego zawodniczki rywalizowały w deszczowych warunkach na zróżnicowanej i selektywnej trasie. Wyraźnie błyszczała na niej Norweżka. Zdominowała ona wyścig i wygrała go z przewagą ponad 18 minut nad 2. Michaliną Ziółkowską i ponad 20 minut nad 3. Celiną Carpinteiro. Reprezentantka Multivan Merida Biking Teamu jako jedyna ukończyła maraton w czasie poniżej 4 godzin. – To było kapitalne ściganie ma wymagającej, szczególnie w deszczu, trasie – przyznała Dahle Flesjaa. – Był to mój ostatni międzynarodowy wyścig w barwach Multivan Merida Biking Teamu. Wspaniale było zakończyć jazdę dla tej grupy triumfem. Teraz czas na wakacje z rodziną przez rozpoczęciem zimowych treningów – dodała. Wyścigiem na Azorach podtrzymała ona zwycięską passę po wrześniowych triumfach w Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race oraz wyścigu MTB Bundesligi w Titisee-Neustadt. Sezon 2016 był ostatnim dla grupy Norweżki, Multivan Merida Biking Teamu. Z końcem bieżącego roku ekipa ta zakończy swoją działalność. – Merida wróci do wyścigów MTB po okresie namysłu i rozpoznaniu możliwości – powiedział Adreas Rottler, dyrektor marketingu sportowego jednej z czołowych rowerowych marek świata.

Galeria Zdjęć

Ponta Delgada/Portugalia – UCI MTB Marathon World Series

Wyniki – podium elity kobiet

Prolog – 4,1 km

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 8’ 46”
  2. Michalina Ziółkowska, + 37”
  3. Celina Carpinteiro, + 48”

Maraton, 76 km

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 3 godz. 59’ 23”
  2. Michalina Ziółkowska, + 18’ 25”
  3. Celina Carpinteiro, + 20’ 44”

Dodaj komentarz