Zmiany w zespole Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team

Pandemia COVID-19 spowodowała szereg zmian w kalendarzu zawodów kolarskich oraz planach drużyn na sezon 2020. Nie ominęły one również ekipy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

Głównym celem drużyny na sezon 2020 były kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jak wiemy igrzyska zostały przełożone na rok 2021, a praktycznie połowa zawodów w sezonie została odwołana.

Z tego powodu plany drużyny musiały również ulec zmianom, a drużynę z początkiem czerwca opuścił Marek Konwa.

– Z ekipą Volkswagena znamy się bardzo dobrze i mam z nią bardzo miłe wspomnienia – mówi Marek Konwa, olimpijczyk z Londynu z 2012 roku. – Sezon 2020 mieliśmy zaplanowany pod kwalifikacje olimpijskie Mistrzostwa Polski. Zaczęliśmy od zagranicznych startów już w styczniu w Hiszpanii. Później mieliśmy długi obóz przygotowawczy również w Hiszpanii, połączony ze startami kontrolnymi. Wszystko szło zgodnie z planem. W wyniku pandemii, wiele się jednak zmieniło. Pod koniec maja wspólnie z managerem podjedliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Dziękuję ekipie za wspólnie spędzony czas i życzę zawodnikom powodzenia w zbliżających się startach.

– Marek to świetny zawodnik i profesjonalista w każdym calu – dodaje Maciej Zabłocki, manager ekipy Volkswagena. – Startował już u nas w sezonach 2017 i 2018 i bardzo miło wspominam naszą współpracę. Wspólnie odnieśliśmy wiele sukcesów zarówno w kolarstwie górskim jak i przełajowym. To bardzo trudny okres w życiu Marka, ale zawsze może liczyć na naszą pomoc!

Dodaj komentarz