Zbliża się jedyny w Polsce 24 godzinny maraton MTB

Mazovia 24h Marathon  odbędzie się w Zagnańsku 24 i 25 czerwca. Startować można indywidualnie, w parach lub w czteroosobowych drużynach.

Całodobowy maraton brzmi ekstremalnie, lecz w rzeczywistości to wyścig dla każdego. Startując w nim nie musisz non stop jechać przez 24 godziny. Zabawa odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli, a do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Cel jest prosty – przejechać jak największy dystans w ciągu jednej doby.

Można mierzyć się z tym zadaniem samemu, co wymaga rzeczywiście dobrego przygotowania, można bawić się w parze oraz w drużynie. Mazovia 24h Marathon to nie tylko wytrzymałość jakby się wydawało na pierwszy rzut oka, to przede wszystkim strategia. Jest ona kluczowa w rywalizacji drużyn, które wypuszczają na trasę jednego zawodnika, podczas gdy reszta odpoczywa i śledzi poczynania przeciwników. W trakcie 24 godzin może się bardzo wiele zdarzyć, tak więc nie zawsze wygrywa zespół mocniejszy, często ważniejszy jest sportowy spryt.

To co przyciąga na tę wyjątkową imprezę każdego roku coraz większą ilość zawodników z Polski i z innych krajów, to niepowtarzalna atmosfera oraz oryginalna idea samego wyścigu. Dużą rolę odgrywają oczywiście kibice, rodzina i przyjaciele, którzy swoją obecnością, wspierają, dopingują i pomagają.

Do grona sponsorów imprezy dołączyła marka Ledlenser oraz jej polski dystrybutor – sklep internetowy SFERIS. Firma Ledlenser to jeden z liderów na rynku w dziedzinie latarek ręcznych i czołowych LED. Nowy sponsor, to oczywiście bonusy dla uczestników, którzy teraz mogą rozszerzyć swoje zestawy startowe o markowe latarki czołowe Ledlenser, tak niezbędne podczas nocnej jazdy w trakcie wyścigu. Firma Sferis zatroszczy się o atrakcyjne nagrody dla zwycięzców oraz zapewni profesjonalnych masażystów, z usług których będą mogli na bieżąco korzystać zawodnicy Mazovia 24h Marathon za okazaniem ulotki otrzymanej z pakietem startowym.

W długiej historii zawodów zapisało się wyjątkowe wydarzenie – bicie rekordu Guinessa w ciągłej jeździe przez 48 godzin! Wyczynu tego dokonał w 2014 roku Walerian Romanowski, Polak urodzony na Litwie niedaleko Wilna. Swoją walkę z rekordem rozpoczął dzień przed wszystkimi zawodnikami, tak aby w trakcie maratonu móc ogłosić swój niesamowity wynik. 48h ciągłej jazdy pozwoliło mu przejechać 758 km, robiąc jedynie krótkie 15 minutowe przerwy na jedzenie! Kilkukrotnym zwycięzcą tej wyjątkowej imprezy był także inny wybitny zawodnik, Marek Stram w-ce mistrz świata w jeździe 24h i drugi zawodnik Mistrzostw Świata MTB 12H Solo  w niemieckim Weilheim.

Najbliższa Mazovia 24h Marathon odbędzie się w Zagnańsku. Zeszłoroczna edycja była pierwszą w tym miejscu i niesamowicie udaną. Przyciągnęła blisko 200 uczestników! Oprócz maratończyków z Polski pojawili się także goście z Litwy, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Gmina Zagnańsk, która leży w województwie świętokrzyskim, w otulinie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, to piękne miejsce z ogromnym potencjałem dla wyścigów terenowych. W okolicy znajduje się, aż pięć szlaków turystycznych, trzy ścieżki dydaktyczne, dwie trasy rowerowe, szlak konny Górskiej Turystyki Jeździeckiej, wewnętrzna sieć ścieżek rowerowych i największa oraz najbardziej znana atrakcja gminy Zagnańsk, czyli wiekowy dąb Bartek, który od dziesięcioleci przyciąga w te okolice rzesze turystów z całego kraju.

Współorganizatorem zawodów Mazovia 24 Marathon jest Gmina Zagnańsk oraz  Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe Pod Bartkiem. Zapisy na maraton trwają. Szczegóły na www.24h.zamanagroup.pl

Dodaj komentarz