LPP na rowerach okrążyło Ziemię! – zwycięzcy Wyzwania Rowerowego w Gdańsku

European Cycle Challenge to wydarzenie, które zaangażowało mocno wielu naszych pracowników. Wśród nich są dziesiątki aktywnych biegaczy, kolarzy i triathlonistów zrzeszonych w LPP Team.

Wszystkich w tegorocznym wyzwaniu rowerowym aktywnie wspieraliśmy i zagrzewaliśmy do walki o pierwsze miejsce dla Gdańska. Ale ECC to nie wszystko. Niedawno wprowadziliśmy w firmie służbowe rowery, aby nasi ludzie mogli „kręcić” dodatkowe kilometry między spotkaniami w różnych lokalizacjach LPP w Gdańsku. Najlepszym zawodnikom nasz Zarząd funduje nagrody, organizujemy dla nich bezpłatne przeglądy i rowerowe stacje naprawcze, mogą korzystać z darmowych posiłków i napojów w naszej firmowej restauracji. Widać, że nasi ludzie mają w sobie mnóstwo fantastycznej energii, by realizować swoje sportowe pasje. W ostatnim dniu Wyzwania jeździliśmy dla Gdańska aż do północy! – mówi Sławomir Ronkowski, Dyrektor ds. Komunikacji i Zrównoważonego Rozwoju LPP S.A.

Tegoroczny zakup służbowych rowerów w LPP opłacił się. Pracownicy firmy „wykręcili” pierwsze miejsce w rywalizacji gdańskich zespołów i firm w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym. Łącznie przejechali ponad 55 tys. km – mogliby więc okrążyć na rowerach Ziemię i to z dużym naddatkiem! Miasto było o krok od wygranej – wyprzedziła je nieznacznie turecka miejscowość Izmir. Mimo to Gdańsk pozostaje najbardziej rowerowym miastem Europy, do czego zdecydowanie przyczynili się pracownicy firmy, na czele z fotografem Mariuszem Kowalem, dla którego kolarstwo jest osobistą pasją. Mariusz codziennie przemierzał na rowerze drogę między Gdańskiem a swoim miejscem pracy – studiem fotograficznym LPP w Pruszczu Gdańskim. Łącznie jego trasa wynosiła ok. 40 kilometrów dziennie, a całkowita długość przejechanej przez niego trasy wyniosła niemal 3800 km – to tak, jakby 5 razy w ciągu miesiąca przejechać pełną trasę z Gdańska do Zakopanego.

Gdańsk zajął także miejsce na podium pod względem liczby aktywnych uczestników wyzwania. W wydarzeniu brało udział aż 20 proc. pracowników LPP, a łącznie w mieście ponad 3,5 tysiąca osób.

Ponadto, zespół LPP uplasował się również na I miejscu rywalizacji firm w Krakowie, który podobnie jak Gdańsk znalazł się w czołówce najbardziej rowerowych miast Europy.

LPP TEAM to działająca w firmie drużyna sportowa licząca obecnie ok. 100 pracowników. Jej zawodnicy biorą udział w wyścigach kolarskich, startują w biegach, kilkoro z nich uprawia także triathlon. Zarząd LPP finansuje profesjonalny sprzęt i odzież sportową oraz pokrywa koszty udziału w wybranych imprezach sportowych. W tym roku LPP zakupiło też kilkanaście służbowych rowerów dla pracowników centrali do przemieszczania się pomiędzy różnymi placówkami firmy w Gdańsku. Firma rozważa rozszerzenie projektu na kolejne miasta, tj. Kraków, Pruszcz Gdański i Warszawę.

European Cycling Challenge – Europejskie Wyzwanie Rowerowe to największe tego typu wydarzenie w ramach, którego rywalizują między sobą drużyny rowerzystów z różnym miast i różnych zespołów. Akcja odbywa się co roku pomiędzy 1 a 31 maja. Więcej na temat inicjatywy można znaleźć tutaj: http://cyclingchallenge.eu/pl/home

Dodaj komentarz