XIII edycja SK bank Mazovia MTB Marathon w Olsztynie

Olsztyńska edycja SK bank Mazovia MTB Marathon na stałe wpisała się już w kalendarium wydarzeń miasta Olsztyn. Mocną pozycję ma również wśród samych zawodników z całej Polski, którzy w niedzielny poranek pojawili się licznie na starcie. W rowerowym miasteczku obecny był sam Prezydent Olsztyna, który zagrzewał uczestników do walki oraz dekorował zwycięzców już po zakończeniu rywalizacji. Cezary Zamana przyjechał tutaj ze swoją imprezą już po raz piąty i na pewno nie ostatni.

Punktualnie o godzinie 11:00 potężna grupa prawie 900 kolarzy wyruszyła z plaży nad jeziorem Ukiel na trasę Olsztyńskiej edycji Mazovii, która okazała się bardzo wymagająca nawet dla doświadczonych zawodników.Od początku bardzo mocne tempo narzucił pierwszy sektor, w którym zebrała się sportowa śmietanka rywalizująca w ramach Mazovii w Pucharze Polski w Maratonie MTB. Duża grupa miejscowych kibiców stworzyła wspaniałą atmosferę dla zawodników, w tym startujących mieszkańców Olsztyna, którzy mieli swoją oddzielną klasyfikację na wszystkich dystansach.

DSC_6038

Ostatecznie na mecie na dystansie Giga po mocnej i zaciętej walce na finiszu zwyciężył Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB TEAM), wyprzedając drugiego Sarunasa Paceviciusa (Velostreet-Fuji LKKA) zaledwie o jedną sekundę. Trzeci przyjechał Paweł Kowalkowski (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), który wywalczył swoją pozycję po zaciętej walce na finiszu z utytułowanym Arturem Korcem (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Wśród Pań na najdłuższym dystansie Giga najlepsza była Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), która odjechała rywalkom, aż o 15 minut. Drugie  miejsce zajęła Kamila Płoszczyca, trzecia zameldowała się Izabela Kłosowska z grupy BLU Cersanit Team Refleks.

DSC_5363

Na dystansie Mega zwyciężył Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda Team). Drugi z
3 sekundami straty przyjechał Grzegorz Maleszka (RENAULT TEAM). Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Michał Różański (BCT Team). Wśród Pań na tym dystansie triumfowała Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team). Pozycja druga przypadła Annie Ostrowskiej (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), trzecia Zofii Sołtys (CST – VELMAR – MERIDA TEAM).

Do końca sezonu pozostały tylko dwa starty. W klasyfikacji generalnej drużyn z niewielką przewagą prowadzi grupa Retro Rowery Duda Team. Drugą pozycję zajmuje KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn. Trzecia po Olsztyńskiej edycji jest TRW Cloudware Team. Niewielkie różnice punktowezapowiadają ostrą rywalizacje do ostatnich metrów tego sezonu.

DSC_5635

Kolejny maraton z cyklu SK bank Mazovia MTB Marathon już 20 września w Rawie Mazowieckiej.

Do zobaczenia na trasie!

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz