Wywiad z Fabianem Gigerem (Kross Racing Team)

Nowy sezon, nowym team i nowy rower. Jak w nowym otoczeniu odnajduje się Fabian Giger, nowy zawodnik Kross Racing Team?

BikePress: Gratulujemy zwycięstwa w wyścigu Cyprus Sunshine Cup. Jak ocenia Pan swój start?

Fabian Giger: Jestem bardzo zadowolony z mojego startu na Cyprze. Mogłem cieszyć się dobrą formą przez 4 dni, nie miałem żadnych problemów na trasie. Myślę, że to dobry punkt wyjścia dla kolejnych zawodów w tym sezonie.

BikePress: Jak ocenia Pan współpracę z Kross Racing Team? Co zadecydowało o wyborze tej drużyny?

Fabian Giger: Kross zapewnia nam doskonałe warunki do trenowania i ścigania się. Otrzymaliśmy świetny sprzęt i wspólnie z teamem ułożyliśmy optymalny dla wszystkich kalendarz startów. Wsparcie na Cyprze było doskonałe i cały staff KRT naprawdę się spisał! Zawsze przyjemnie obserwuje się pasję, z jaką wszyscy wykonują swoje obowiązki.

Wybrałem ten zespół, ponieważ zaoferowali mi bardzo dobre warunki do rozwoju. Mogę jeździć w jednej drużynie z Mają Włoszczowską, od której mam nadzieję, że wiele się nauczę. Ponadto KRT to team fabryczny, mamy możliwość współpracy z konstruktorami rowerów, którzy nierzadko nasze sugestie wcielają w życie przy projektowaniu modeli marki.

Cyprus Sunshine Cup GC, Foto: Tomasz Swierczynski
Cyprus Sunshine Cup GC, Foto: Tomasz Swierczynski

BikePress: Czy jest Pan zadowolony z roweru Kross Level B+?

Fabian Giger: Nowy rower jest niesamowity, od samego początku jeździ mi się na nim bardzo komfortowo. Świetnie się na nim czuję szczególnie na zjazdach. Wyścig na Cyprze tylko to potwierdził, ze sprzętem nie było żadnych problemów.

BikePress: Jaka najważniejsza  jest dla Pana impreza sezonu 2016 i jak będzie się Pan do niej przygotowywał?

Fabian Giger: W tym roku najważniejsze jest oczywiście Olimpiada. Bardzo zależy mi na kwalifikacji do Rio, ale żeby to się udało musze być w top 5 Pucharów Świata. To moje najważniejsze cele, choć oczywiście chciałbym utrzymać wysoki poziom przez cały sezon.

BikePress: W jakich warunkach lubi Pan najbardziej rywalizować?

Fabian Giger: Lubię gdy jest dużo podjazdów. Wolę gdy jest sucho i gorąco, ale staram się dawać z siebie wszystko przy każdym wyścigu.

BikePress: Jak ocenia Pan poziom kolarstwa w naszym kraju?

Fabian Giger: Myślę, że polskie kolarstwo jest na dobrym poziomie i macie duży potencjał rozwoju. Wiem, że w Polsce jest wielu dobrych zawodników szosowych. No i oczywiście Maja, która należy do światowej czołówki MTB. Miałem okazję trenować i startować z Bartkiem Wawakiem na Cyprze, jest bardzo mocny. Jestem przekonany, że może być topowym zawodnikiem.

Dodaj komentarz