Wyprawa rowerowa Marcina do Gruzji

W dniach 14 lub 15 kwietnia do 21 maja Marcin Luraniec zaplanował wyprawę rowerową z Wrocławia do Gruzji, do miejscowości Kutaisi, która liczy około 3400 km. Trasa przebiegać będzie przez dziewięć krajów – Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Bułgaria, Grecja, Turcja i Gruzja.

Marcin Luraniec jest obecnie studentem piątego roku na kierunku „Sztuka mediów” na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Do tej pory brał udział w wielu wyprawach rowerowych oraz od 4 lat zdobywa Europę za pomocą autostopu. Był już niemal we wszystkich krajach europejskich, pokazując w ten sposób, że nie mając prawie żadnych funduszy oraz będąc chory, można tak wiele zobaczyć i odkryć.

Marcin od około 6 lat zmaga się z cukrzycą typu pierwszego, która jednak nie przeszkadza mu w odkrywaniu świata. Jest zawsze uśmiechnięty, potrafi radzić sobie z chorobą i cieszyć się życiem.

10590617_579827375459179_7974372382130268934_n
Marcin Luraniec podczas jednej ze swoich wypraw

W dniach 14 lub 15 kwietnia zamierza wyruszyć swoim starym rowerem „Peugeot” z Wrocławia do Kutaisi. Trasa liczyć będzie około 3400 km i przebiegać przez 9 krajów. Wyprawa ma na celu:

  • przekroczenie swoich barier fizycznych związanych z chorobą cukrzycą, na która choruje 6 lat,
  • pokazanie innym chorym, że wszelkie ograniczenia są w naszej głowie, i że choroba wcale nie musi stać na przeszkodzie w realizacji naszych pasji i marzeń,
  • poznanie siebie w nowych okolicznościach, sprawdzenie swoich możliwości,
  • poznanie nowych kultur, narodowości, ludzi o podobnych pasjach w innych krajach.

Do każdej wyprawy trzeba się przygotować. Marcin szuka osób, które chciałyby wesprzeć jego podróż. Osoby takie proszone są o kontakt z redakcją lub bezpośrednio z Marcinem. Przygody Marcina możecie śledzić również na Fanpagu.

Dodaj komentarz