Wycieczka rowerowa po Warszawie – jak się do niej przygotować i co zwiedzić?

Jazda na rowerze jest przyjemnością i daje dużo frajdy i to fakt niezaprzeczalny. Oczywiście poza cieszeniem się samą aktywnością można też nieco zwiedzić. Dzięki temu wycieczka będzie jeszcze przyjemniejsza. Ale jak się do niej przygotować i co zwiedzić? Czas poznać odpowiedzi na te pytania.

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej po Warszawie?

Tak naprawdę nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na pewno musicie sprawdzić stan techniczny swojego jednośladu. A jeżeli podzespoły nie są już w najlepszym stanie, to czas je naprawić. Potrzebne są dobre hamulce, ale i cały układ napędowy musi być sprawny, podobnie jak ten kierowniczy. Jeżeli jednak naprawa nie jest opłacalna to możecie udać się do sklepu rowerowego w Warszawie, gdzie zakupicie nowy jednoślad, choć rzecz jasna jeżeli można go naprawić, to jednak warto zdecydować się na taką opcję, tym bardziej że możecie sporo zaoszczędzić. Dodatkowo niezależnie jak długą wycieczkę planujcie, musicie mieć przy sobie bidon z wodą. Przyda się też batonik na wypadek, gdybyście poczuli się słabo. Jeżeli chodzi o prowiant, to nie ma sensu zabierania go ze sobą, wszak w Warszawie jest pełno sklepów czy restauracji, gdzie możecie kupić jedzenie. A wiadomo, że im lżejszy bagaż, tym zdecydowanie lepiej. Oczywiście nie zapomnijcie o odpowiednim stroju. Ubranie musi być maksymalnie wygodne i nie może utrudniać ruchu. A dodatkowo pamiętajcie jeszcze, że w chłodne dni nie możecie zapomnieć o bieliźnie termicznej. Skoro to już wiecie, to czas poznać fajne trasy.

Pomysł pierwszy, czyli jazda z Ochoty na Wisłę

Jeżeli szukacie niespecjalnie intensywnej i wymagającej trasy, ale jednocześnie zależy Wam, by dużo zobaczyć i podziwiać przyrodę, to ciekawym wyborem będzie trasa z Ochoty na Wisłę. W tym przypadku pamiętajcie, że jej początek powinien mieć miejsce z Parku Szczęśliwickim. Dodatkową zaletą jest fakt, że możecie poruszać się cały czas po ścieżkach rowerowych, które są naprawdę nowoczesne. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, bo po drodze możecie podziwiać parki i tereny leśne, w których możecie się zatrzymać i zwyczajnie odpocząć, a także napić się wody. Po drodze polecamy Wam zobaczyć Park Moczydłoczy Park Olszyna. Koniecznie zatrzymajcie się na chwilę w Lesie Bielańskim. Nie zapomnijcie jeszcze zwiedzić ogrodu botanicznego i nadwiślańskiej bulwy. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

A może rowerowe zwiedzanie centrum?

Oczywiście będąc w Warszawie nie można nie zwiedzić samego centrum, a jest co zwiedzać i zapewne jeden dzień Wam nie wystarczy. Dalej możecie już zabrać jednoślad i wybrać się ze ścisłego centrum na wycieczkę rowerową. Ta trasa także nie jest trudna, bo rzeczywiście Warszawa ma bardzo rozwiniętą infrastrukturę dla rowerów i można znaleźć wiele fajnych tras dla początkujących, ale też zaawansowanych. Jeżeli macie już nieco lepszą kondycję, to mamy dla Was fajną trasę, której długość wynosi niecałe 30 km. Otóż tak jak już wspominaliśmy wyruszyć możecie z samego centrum stolicy. Następnie powinniście poruszać się wzdłuż linii kolejowej w stronę Grodziska Mazowieckiego. Do tego zwiedzicie jeszcze Piastów i Pruszków. Po drodze zachwycicie się architekturą i zabytkami. Zatem i ta trasa jest bardzo ciekawa. Pamiętajcie jeszcze, że wybierając się na wycieczkę musicie dobrze sprawdzić stan techniczny jednośladu, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na zakup nowego jednośladu. Tutaj polecamy wam WygodnyRower.pl, w którym wybór jest bardzo duży, za to ceny niskie.

A może na spontanie?

Będąc w Warszawie wcale nie musicie planować konkretnych tras. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na spontaniczną wycieczkę rowerową i udać się wszędzie tam, gdzie nogi Was poniosą. Możecie wybrać się na wycieczkę po centrum, ale zwiedzić też obrzeża miasta. Jeżeli macie dobrą kondycję, to pomyślcie nad wycieczką całodniową. Możliwości jest sporo. Zatem jeżeli lubicie dużą spontaniczność, a przy tym macie dobrą kondycję, to pomyślcie nad właśnie taką formą wycieczki.