Wojciech Halejak wygrywa Bike Maraton w Obiszowie. Kolarski weekend z nami

Edycja w w Obiszowie ma swoich fanów, a ich grono stale się powiększa. Ponad 1000 osób ukończyło niedzielne zawody w Gminie Grębocice, startując na czterech dystansach Bike Maratonu. Jeśli dodamy do tego prawie cztery setki kolarzy startujących dzień wcześniej w kolejnej edycji Szosowego Klasyka, robią nam się imponujące liczby, a pomysł na Kolarskie Weekendy po prostu się sprawdza. Tym bardziej, że część zawodników startuje w obu imprezach, dzień po dniu.Nie zapominamy też oczywiście o najmłodszych, którzy rywalizują w Sonko Kids Bike Maratonie. Dzieciaków w Obiszowie była ponad setka.

Na dystansie GIGA Bike Maraton zafundował tym razem jazdę o długości 90 km. Sporych przewyższeń oczywiście nie było, ale interwałowa jazda na trzech długich rundach mogła być sporym wyzwaniem. XC w wersji XXL – tak można w skrócie opisać specyfikę trasy w obiszowskim Bike Parku. Najszybszy był Wojciech Halejak (JBG2 Cryospace), chwilę po nim na mecie pojawił się Mariusz Kozak (JBG2 Cryospace), a potem uczynił to Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Panowie zdążyli przed nawałnicą, która przetoczyła się nad Obiszowem, ale panie kończyły wyścig w porywistym wietrze i strugach deszczu. Pierwsza była Marlena Drozdziok (3831), druga Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a trzecia Michalina Ziółkowska (CST 7r MTB Team).

Na MEGA pierwszy był Kacper Fiszer (Real 64-sto), drugi Tomasz Dygacz (Odkrywcy Taurus Cycling Team), a trzeci Tomasz Pierwocha (MTB Team RMF FM Heg). W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę wjechała coraz lepiej radząca sobie na dłuższych dystansach Marta Garnek (Dream Bike Bielawa), druga była Agnieszka Uroda – Hampelska (Rafako Orbea MTB Team), a trzecia Monika Otulakowska (Rybczyński Bikes Remmers Team).

Zwycięstwo na dystansie CLASSIC padło łupem Wojciecha Mizury (Real 64-sto). Drugie miejsce dla Adriana Boruty (Cryospace), a trzecie dla Michała Decewicza (Romet Factory Team). Klasyfikacja kobiet: 1. Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski), 2. Aleksandra Andrzejewska, 3. Magdalena Zawierta (WKK Pfleiderer Wieruszów).

Duża grupa najmłodszych zawodników wystartowała na dystansie FUN. Tu jako pierwszy na mecie pojawił się Jakub Krupa (Arkadia Bike Academy), a najszybsza z dziewcząt była Oliwia Kulesza (Valdi Sport), która wygrała kategorię młodziczek, a na mecie wyprzedziło ją tylko siedmiu rywali.

Było w Obiszowie wszystko, co sprawia, że coraz więcej zawodników i zawodniczek chce tu wracać. Inna niż w górach i na większości maratonów trasa, o zupełnie innej specyfice. Atmosfera, którą trudno pomylić z innym miejscem. Gościnność i zaangażowanie władz gminy i jej mieszkańców. Duże zaplecze gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, występy muzyczne (zagrali Świnka Halinka i Egon). Legendarne już stanowisko Koła Gospodyń Wiejskich, gdzie mamy nie tylko pyszny makaron, ale słynne kiszone ogórki, żurek, domowe wypieki i chleb ze smalcem. Pani Krysia już szykuje się na kolejny sezon!

Kolejna edycja Bike Maratonu odbędzie się 25 sierpnia w Karpaczu. Wracamy więc w góry. Sierpień w ogóle zapowiada się ciekawie – dzień przed zawodami w Karpaczu odbędzie kolejny Uphill Race Śnieżka, a jeszcze wcześniej – 15 sierpnia – organizatorzy zapraszają do Kowar na wjazd na Przełęcz Okraj. Będzie wjazd dla kolarzy szosowych i będzie również uphill dla kolarzy górskich. Będzie też bieg alpejski.

Źródło: informacje prasowe

Dodaj komentarz