Tragedia podczas 3. etapu Tour de Pologne UCI World Tour [Aktualizacja]

Do tragicznego wypadku doszło podczas 3. etapu Tour de Pologne UCI World Tour na trasie Zabrze – Chorzów. 22-letni kolarz Bjorg Lambrecht (Lotto Soudal) uderzył w betonowy przepust. Błyskawicznie została udzielona mu pomoc, lecz zmarł w rybnickim szpitalu.

Do tragicznego wypadku doszło na około 48. kilometrze podczas 3. etapu Tour de Pologne UCI World Tour. Zawodnik grupy Lotto Soudal, Bjorg Lambrecht uderzył w betonowy przepust. Obrażenia były na tyle poważne, że doszło do zatrzymania akcji serca i oddechu. Natychmiast udzielono mu pierwszej pomocy, podczas której ratownicy przywrócili czynności życiowe zawodnika i natychmiast przewieźli do szpitala w Rybniku. Niestety kolarz zmarł na stole operacyjnym.

Sprawą już zajęła się policja i prokuratura.

https://www.facebook.com/tourdepologne/posts/10156613725133505

AKTUALIZACJA

Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10. Każda kolejna decyzja dotycząca jutrzejszego etapu zostanie przekazana jutro rano w uzgodnieniu z zespołem Lotto Soudal.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 6 sierpnia w Jaworznie nie odbędzie się parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz zawody z cyklu Cup.

Dodaj komentarz