Walentynkowe Marki! Rusza Zimowy Poland Bike Marathon 2017

Czas na debiut! W najbliższą niedzielę w podwarszawskich Markach odbędzie się inauguracja nowego cyklu Zimowy Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Będzie to seria trzech wyścigów dla amatorów jazdy na rowerach. Zarówno górskich, jak i przełajowych. Zimowy Poland Bike Marathon wystartuje 12 lutego w Markach. Tydzień później 19 lutego zawita do Nieporętu. Finał odbędzie się 5 marca w Kobyłce. Za każdym razem blisko Warszawy.

– Zapraszam na rowerową zimę z Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Liczę, że nasza propozycja przypadnie do gustu kolarskim maratończykom. Zimowy Poland Bike Marathon będzie znakomitą rozgrzewką przed nowym sezonem Poland Bike Marathon. A jednocześnie będzie miał to wszystko, co charakteryzuje nasz główny cykl oraz imprezy pod hasłem Poland Bike. Zapewniamy dobrą zabawę, świetną atmosferę, ciekawe trasy z trzema dystansami, atrakcyjne nagrody oraz kolarskie miasteczka w pobliżu ciepłych hal sportowych.

Zimowy Poland Bike Marathon w Markach będzie miał bazę z Biurem Zawodów w Szkole Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku, przy ul. Pomnikowej 21. Start i meta wyścigów znajdą się nieopodal Biura Zawodów – przy ul. Zakole róg Grunwaldzkiej. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (30 km), MINI (16 km) oraz FAN (6 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych).

2marki

– W Markach będzie też Walentynkowo – dodaje organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – W związku ze zbliżającym się Dniem Zakochanych zapraszamy pary (kobieta + mężczyzna) do rywalizacji i wspólnej zabawy na dystansach MINI lub MAX. W Markach stworzymy specjalną Walentynkową Klasyfikację Par, a najlepsze duety nagrodzimy na podium.

Start na dystansach MINI i MAX odbędzie się z sześciu sektorów, uwzględniających sektory z Poland Bike Marathon 2016. Sektor I – sektory 1 i 2 PBM, sektor II – sektory 3 i 4 PBM, sektor III – sektory 5 i 6 PBM, sektor IV – sektory 7 i 8 PBM, sektor V – sektory 9 i 10 PBM oraz sektor VI – debiutanci.

– Mamy też istotny bonus sektorowy – podkreśla Grzegorz Wajs. – W Zimowym Poland Bike Marathon każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy. Zapraszam na pierwszy Zimowy Poland Bike Marathon do Marek w niedzielę 12 lutego!

Podobnie jak w sezonie letnim, tak i zimowym – oprócz wielu kategorii wiekowych na każdym z dystansów – będą prowadzone klasyfikacje drużynowa i rodzinna. Zimowy Poland Bike Marathon zaliczany jest również do klasyfikacji Omnium Poland Bike 2017. W Markach poznamy pierwszych liderów tej prestiżowej punktacji.

Zimowy Poland Bike Marathon w Markach organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta Marki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz siecią SklepRowerowy.pl.

plakat_ZPMB_Marki2017

BIURO ZAWODÓW

Marki, ul. Pomnikowa 21 (Szkoła Podstawowa nr 3) – 11 lutego (sobota) godz. 16.00-19.00 oraz 12 lutego (niedziela) godz. 8.30-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.30-11.30 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-10.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

10.50 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2003-2004, sektor II – rocznik 2005-2006, sektor III – rocznik 2007-2008, sektor IV rocznik 2009-2010)

11.00 – start dystansu FAN (6 km)

11.50 – ustawianie zawodników w sektorach (I-VI) na starcie dystansów MINI i MAX

12.00 – start dystansów MINI (16 km) i MAX (30 km)

14.00 – dekoracja dystansów FAN, MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz