Rowerzyści rozwijają się ze ŠKODA Poznań Bike Challenge!

Choć do imprezy jeszcze ponad pół roku, na czwartą edycję największego wydarzenia rowerowego w Polsce zapisało się już ponad 2000 osób, a pakiety startowe rozchodzą się w mgnieniu oka. Start wyścigów ulicami Poznania 10 września.

W tym roku organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji. W poprzednim ŠKODA Poznań Bike Challenge na starcie kilku wyścigów pojawiło się ponad 6000 zawodników z całej Polski. Kolarze, wysportowani amatorzy, rekreacyjni rowerzyści i najmłodsi fani dwóch kołek – wszyscy znajdują właściwy dystans dla siebie.

 „Czwarty ŠKODA Poznań Bike Challenge będzie świętem rowerowym pod każdym względem. Gwarantujemy jak zawsze świetną atmosferę i profesjonalnie przygotowane wydarzenie sportowe. Będzie kilka tras, wyjątkowa strefa dla kibiców oraz zawodników, atrakcyjne pakiety startowe,  a na mecie dla każdego pamiątkowy medal” – mówi Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Poznań Bike Challenge.

Czwarta edycja największego w Polsce amatorskiego wydarzenia rowerowego to dobra okazja do podsumowania dotychczasowych zmagań uczestników. A statystyki pokazują, że zawodnicy z roku na rok pokonują na ŠKODA Poznań Bike Challenge coraz większe dystanse.

 „Ponad sześćdziesięcioprocentowy wzrost frekwencji na dystansie familijnym to dowód na to, że najmłodsi uczestnicy przesiadają się na większe rowery i dorastają razem ze ŠKODA Poznań Bike Challenge! Z kolei prawie 70% więcej osób wzięło udział u ubiegłorocznym dystansie na 50 kilometrów. To z kolei nieco starsi kolarze amatorzy, którzy rower zaczęli traktować już nie tylko rekreacyjnie. ŠKODA Poznań Bike Challenge zdaje się być inicjatorem i świadkiem rozwoju polskiej mody na dwa kółka” zaznacza Mateusz Klawiter.

Na tegoroczny ŠKODA Poznań Bike Challenge już zapisało się ponad 2000 osób. A pakiety startowe dostępne są wyłącznie na serwisie Allegro. 10 września na długim dystansie wystartuje ŠKODA BIKE CHALLENGE UCI (około 120km), na średnim dystansie ALLEGRO BIKE CHALLENGE (około 50km). Będzie też rodzinny ŠKODA FAMILY CHALLENGE (około 18km), a najmłodsi zmierzą się w pięciokilometrowym KIDS CHALLENGE. Z kolei dzień wcześniej, czyli w sobotę 9 września, szesnastokilometrowy ŠKODA TIME TRIAL UCI na Torze Poznań. Ten właśnie dystans oraz ŠKODA BIKE CHALLENGE UCI (długi dystans) są oficjalnymi eliminacjami do zawodów Gran Fondo World Series, które w 2018 roku odbędą się w Varese, na północy Włoch.

Sprzedaż odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu Allegro:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36620875

Zobaczcie jak wyglądał ubiegłoroczny ŠKODA Poznań Bike Challenge:

Dodaj komentarz