Michalina Ziółkowska rozpoczyna ściganie po zimowej przerwie

Po czterech dniach intensywnej rywalizacji i pokonaniu łącznie 199 kilometrów wymagających i zarazem malowniczych tras na wulkanicznej wyspie Lanzarote, Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajęła 5. miejsce w wyścigu etapowym z kalendarza UCI.

Komentarz Michaliny Ziółkowskiej z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (5. miejsce w etapówce na Lanzarote – Club La Santa, 4 Stage MTB Lanzarote – kategoria UCI S2):

Po 2 miesiącach treningów w ciężkich zimowych warunkach, świetnym pomysłem okazał się start w 4-etapowym wyścigu na Laznarote, który stanowił kontynuację przygotowań do nadchodzącego sezonu. Pierwsze dwa etapy były dla mnie lekkim wstrząsem ze względu na wysoką temperaturę i bardzo mocne tempo wyścigów. Trasy były dość płaskie i niezwykle szybkie, co utrudniało szansę na dobry wynik, ale dobrze wpasowało się w cykl przygotowań. Z większym optymizmem podeszłam do pozostałych etapów – czasówki pod górę i długiego maratonu. Jestem zadowolona z 3. miejsca uzyskanego na czasówce. Jednak losy wyścigu rozstrzygnęły się na królewskim etapie, po którym przesunęłam się na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozytywnie zaskoczyły mnie warunki panujące na wyspie – dobra pogoda i zróżnicowany teren sprzyjają treningom kolarskim. Chętnie zostałabym tu dłużej, ale niestety czas wracać do polskich mrozów.

Dodaj komentarz