Udana edycja Mazovii w Puławach

Pofałdowane tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego naszpikowane wąwozami, jarami i technicznymi odcinkami, to były mocne argumenty, żeby przyjechać na VI etap SK bank Mazovia MTB Maraton do Puław.

Ci, którzy wybrali się na zawody organizowane przez Cezarego Zamanę nie zawiedli się. Oprócz wyjątkowej trasy dopisała słoneczna i upalna pogoda. Trasa była sucha i przy tych warunkach wzbijały się duże tumany kurzu. Wszyscy startujący musieli uważać szczególnie na stromych zjazdach, ponieważ w niektórych miejscach widoczność była ograniczona. Zawodnicy nie pamiętający o odpowiednim nawadnianiu podczas letnich temperatur, mieli spore kłopoty z ukończeniem wyścigu. Trasa w Puławach jest bardzo wymagająca i w połączeniu z upałem staje się sprawdzianem dla wydolności organizmu. Złe nawadnianie i nieumiejętny rozkład sił kończyły się przerwaniem wyścigu. Dlatego przy takich warunkach ważne jest doświadczenie i znajomość swojego organizmu.

Te warunki spełnił Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE) z Warszawy, który z kilkuminutową przewagą dojechał na metę jako pierwszy na dystansie Mega. Bartek miał dużą motywację, gdyż swój start zadedykował świeżo poślubionej małżonce. Sprawił jej niewątpliwie piękny prezent, a nam ogromną niespodziankę. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe i osobiste. Drugą pozycję wywalczył w mocnym finiszu Paweł Niechwiedowicz (BLU Cersanit Team Refleks). Trzeci ze stratą jednej sekundy do Pawła dojechał Tomasz Olender (Retro Rowery Duda Team).

Wśród Pań na dystansie Mega zwyciężyła Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks). Miejsce drugie zajęła Agnieszka Uroda-Hampelska (Orbea Polsport Group). Pozycja numer trzy przypadła Joannie Gumieniak z grupy Bike Atelier Team.

Na dystansie Giga wśród mężczyzn najlepszy był Marek Stram (Retro Rowery Duda Team), który wyprzedził po mocnym finiszu zaledwie o jedną sekundę Adriana Jusińskiego (TRW Cloudware Team). Z minutową stratą do zwycięzcy na trzeciej pozycji dojechał Rafał Brzyski (Retro Rowery Duda Team).

Przed nami jeszcze dziewięć etapów SK bank Mazovia MTB Marathon w całej Polsce. Kolejna impreza już za dwa tygodnie (niedziela, 21.06) w Rogowie.

Pełne wyniki na stronie www.mazoviamtb.pl/wyniki

Dodaj komentarz