Tylko dla orłów – królewski maraton rowerowy w Mucznem

Już w sobotę 21 września w Mucznem w Bieszczadach odbędzie się wyjątkowy Maraton Rowerowy Lang Team pod hasłem „Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka”. Miłośnicy kolarstwa górskiego będą się ścigać na 48-kilometrowej trasie Grand Fondo. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Limit startujących wynosi 200 osób, a wpisowe tylko 30 złotych!

To będą wyjątkowe zawody. Muczne to przepiękne miejsce, które przyciąga turystów wieloma atrakcjami i krajobrazami. To także fantastyczny teren do ścigania na rowerach górskich. Ten wyjątkowy maraton organizujemy wspólnie z bardzo prężnie działającym Nadleśnictwem Stuposiany oraz Stowarzyszeniem Bieszczadzkie Trasy Narciarskie. Ustaliliśmy limit dwustu startujących, bo trasa jest naprawdę wymagająca. Mamy jeden dystans Grand Fondo i jestem przekonany, że będzie to nie lada gratka dla wszystkich, którzy kochają MTB – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Muczne to niewielka osada leśna położona w Bieszczadach w dolinie górnego Sanu. – Nazwa Muczne pochodzi najprawdopodobniej od ukraińskiego „mutnyj”, czyli mętny i nawiązuje do właściwości potoku – jego specyficznego koloru lub konsystencji okolicznej ziemi. Pierwsze wzmianki o naszej miejscowości pochodzą z początku XIX wieku. Po II wojnie światowej Muczne zupełnie opustoszało, nie zachował się żaden dom. Dziś Muczne jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków Bieszczad. Właśnie przez te przepiękne zakątki oraz ciekawe miejsca historyczne poprowadziliśmy trasy rowerowych zmagań, na które serdecznie zapraszamy – powiedział Tomasz Baran z Nadleśnictwa Stuposiany, przewodniczący Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie.

Maraton Rowerowy Lang Team pod hasłem „Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka” będzie nie lada wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych kolarzy górskich. Dystans Grand Fondo – jedyny rozgrywany w Mucznem – wynosi 48 kilometrów, a trasa wiedzie przez bieszczadzkie wzniesienia sięgające tysiąca metrów nad poziomem morza. W zawodach może wystartować maksymalnie dwustu kolarzy. Będzie prowadzona jedna klasyfikacja – open. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe – 1500 złotych za pierwsze miejsce, 1000 złotych za drugie miejsce i 500 złotych za trzecie miejsce. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 4-10 otrzymają po 150 złotych. Oprócz tego dla najlepszych przewidziano także nagrody rzeczowe.

W Mucznem oprócz dystansu Grand Fondo odbędzie się także Parada Rodzinna przeznaczona dla najmłodszych i ich rodziców. To przejazd rekreacyjny, bez rywalizacji, który odbywa się w radosnej i przyjaznej dzieciom atmosferze. Do tego atrakcje w miasteczku zawodów, wspaniałe krajobrazy i możliwość spotkania najlepszych zawodników.

Wszelkie szczegóły dotyczące trasy oraz zapisów znajdują się na stronie internetowej www.langteammaratony.pl. Zapisywać się będzie można także bezpośrednio w Biurze Zawodów w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem w piątek 20 września w godzinach 16-19 oraz w sobotę 21 września w godzinach 8-10.30. Na dystansie Grand Fondo obowiązuje limit 200 startujących.

Dodaj komentarz