Tydzień do Bike Atelier MTB Maraton w Dąbrowie Górniczej

Za tydzień, w Dąbrowie Górniczej, rozegrany zostanie pierwszy wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Miłośnicy kolarstwa górskiego przystąpią do rywalizacji 24 kwietnia.

– Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń, a do wyścigu pozostało jeszcze kilka dni. Zapowiada się zatem, że pobijemy zeszłoroczny wynik pod względem liczby startujących. Ogromnie nas cieszy, że nasza impreza i kolarstwo górskie cieszy się w regionie takim powodzeniem. Liczymy, że wszyscy uczestnicy ukończą rywalizację z uśmiechem na ustach i będą do nas wracać w kolejnych edycjach  mówi Anna Bara, współorganizator Bike Atelier MTB Maraton, pierwszego w województwie śląskim cyklu maratonów MTB.

Rejestracja internetowa do wyścigu jest dostępna do najbliższego czwartku (do godz. 23.59). Zapisać można się również osobiście, w dniu zawodów. Szczegóły dotyczące wyścigu oraz rejestracji znajdują się na stronie www.bikeateliermaraton.pl.

Trasa maratonu

Start w Dąbrowie Górniczej będzie miał miejsce na terenie Eurocampingu, przy Lasach Błędowskich. Trasa pobiegnie po bardzo zróżnicowanym terenie – po ścieżkach leśnych, drogach szutrowych, asfaltowych, ale też po odcinkach piaszczystych. Zawodnicy ścigajacy się na najdłuższym dystansie PRO odwiedzą urokliwe zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, dojeżdżając niemal do Ogrodzieńca.

– Wprowadziliśmy sporo zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem, trasa będzie jeszcze bardziej wymagająca, co powinno podnieść poprzeczkę rywalizacji. Na dystansie PRO zawodnicy pokonają 68 kilometrów, a na dystansie HOBBY 23 kilometry – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, pomysłodawca Bike Atelier MTB Maraton.

W ramach imprezy przewidziano również wyścigi dla dzieci. Na dystansie KIDDY do przejechania będzie, w zależności od wieku, od 200 metrów do 4 kilometrów. Zapisy będą możliwe w dniu wyścigu, w godz. 8.00 – 9.30.

daty_grafika_info_a

Tegoroczny cykl Bike Atelier MTB Maraton składa się z 6 wyścigów. Poza Dąbrową Górniczą na mapie imprezy znalazły się również Tychy (22.05), Rybnik (5.06), Żarki/Niegowa/Janów (17.07), Psary (21.08) oraz Gliwice (18.09).

Dodaj komentarz