Tinkoff-Saxo trenuje w Livigno

Po zwycięskim Giro d’Italia, Alberto Contador z pozostałymi zawodnikami Tinkoff-Saxo regeneruje swoje siły oraz realizuje treningi wysokościowe na słynnych trasach alpejskich wokół Livigno w ramach przygotowań do Tour de France.

Dzięki Tinkoff Sport Academy, w lipcu i sierpniu fani kolarstwa będą również mieli okazję uczestniczyć w campie treningowym organizowanym właśnie w Livigno.

Znane jako “Mały Tybet” Livigno jest doskonałym punktem odniesienia dla wszystkich sportowców chcących przeprowadzać treningi wysokościowe. Tinkoff-Saxo, wraz ze swoim liderem Alberto Contadorem nieprzypadkowo wybrali właśnie to miejsce jako bazę przygotowawczą przed najbardziej wymagającym startem sezonu,  jakim jest Tour de France.

Tinkoff - Saxo

Zawodnicy Tinkoff-Saxo przebywają w Livigno oraz Trepalle, które mogą się poszczycić rekordem najwyżej położonego, na stałe zamieszkanego terenu w Alpach. Usytuowane odpowiednio na wysokości 1,836m oraz 2,070 m, są doskonałą bazą wypadową do słynnych alpejskich tras takich jak Stelvio, Foscagno, Forcola, Gavia oraz Mortirolo.

Po raz pierwszy w historii, w lipcu i sierpniu, fani kolarstwa będą mieli również okazję trenować jak zwycięzca Grand-Tour dzięki campowi treningowemu nowo powstałego projektu Tinkoff Sport Academy. Wszystkie z czterech tygodniowych cykli (4 – 11 lipca, 11 – 18 lipca, 1 – 8 sierpnia oraz  29 – 5 września) będą otwarte dla chętnych kolarzy dysponujących wystarczającymi warunkami fizycznymi.

Uczestnicy programu Tinkoff Sport Academy zostaną podzieleni na 2-3 podgrupy, zróżnicowane pod względem zaawansowania. W ten sposób wszyscy zawodnicy będą w stanie sprostać fizycznie wysiłkowi, realizując jednocześnie koncept pracy zespołowej. W każdej z tygodniowych sesji weźmie udział od 8 do 20 osób.

Livigno_Tinkoff-Saxo2

Tinkoff-Saxo zapewnia trenera, mechaników oraz masażystów. Wszystkie aktywności sportowe, jak i serwis będą rozpoczynać się w bazie zespołu w Aquagranda.

Tygodniowy camp terningowy Tinkoff Sport Academy zawiera:

  • przygotowanie i organizację codziennych treningów na trasach
  • przygotowanie i organizację treningów w bazie
  • organizację testów sprawdzających
  • profesjonalne dopasowanie rowerów w wykorzystaniem zaawansowanej aparatury
  • 3 popołudniowe wykłady z udziałem profesjonalnych kolarzy
  • wypożyczalnię specjalistycznych rowerów Tinkoff-Saxo
  • zestaw sportowej odzieży letniej Tinkoff-Saxo (koszulka, spodenki, skarpetki, rękawiczki)
  • koszulkę polo Tinkoff-Saxo do noszenia poza treningami.

Więcej o Tinkoff Sport Academy oraz  informacje dotyczące zgłoszeń na camp w Livigno dostępne są na stronie https://www.livigno.eu/en/tinkoff-sport-academy

Dodaj komentarz