Rafał Nogowczyk najlepszy w słowackim Medvedi Okruh

Rafał Nogowczyk (ZVL Kreidler Sportiva) wygrał tegoroczną edycję Medvedi Okruh, słowackiego wyścigu w kolarstwie górskim (cross-country), który odbył się 13 czerwca br. Polak zwyciężył wyraźnie, wyprzedzając drugiego kolarza o ponad pół minuty.

Kolarz ZVL Kreidler Sportiva ukończył wyścig z czasem 0:57:18, co dało mu pewne zwycięstwo w kategorii OPEN. Na podium znaleźli się też Richard Zaprihač (Divina Racing Team) oraz Robert Schwarzkopf (PROefekt team), którzy linię mety przekroczyli ze stratą odpowiednio 33 oraz 59 sekund.

Rafał Nogowczyk najlepszy w słowackim Medvedi Okruh 01 (mat. pras.)

W ostatnią sobotę, zamiast na Bike Maraton w Wiśle, wybrałem się na Medvedi Okruh na Słowację. Byłem jeszcze trochę przymulony po Trophy i potrzebowałem krótkiego wyścigu, żeby się przepalić. Wolę ścigać się za naszą południową granicą z kilku powodów, o których kiedyś się wypowiem. Najważniejsza natomiast jest dobra zabawa i w czasie wyścigu i po” – komentuje Rafał Nogowczyk.

Trasa Medvedi Okruh, wyścigu organizowanego już od 19 lat, liczyła w tym roku dokładnie 22 km (jedna pętla).