Takie mrozy kolarze lubią: Northtec MTB Zimą w Jeruzalu 10 lutego

Dla tych, których kolarskiego zapału nie jest w stanie schłodzić nawet najniższa temperatura, Cezary Zamana organizuje swój cykl Northtec MTB Zimą. 10 lutego swoich sił na ciekawie wytyczonej trasie spróbować będą mogli wszyscy, którzy mają dość przymusowej przerwy od sportowych aktywności.

Widok rozpędzonego, wielobarwnego peletonu mknącego po zmrożonych drogach nie dziwi w Mrozach już nikogo. Organizowany przez Cezarego Zamanę od wielu lat zimowy maraton zyskał swoją renomę, na stałe wpisując się w nie tylko w lokalny, ale i ogólnopolski kalendarz zimowych imprez sportowych.

Tym, co przesądza o atrakcyjności rozgrywanego w Mrozach maratonu jest z pewnością ekscytująca trasa. Za jej przygotowanie odpowiada Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne. Jego sportowy siódmy zmysł pozwala mu na wyszukiwanie najciekawszych, na długo zapadających w pamięć odcinków. Nie inaczej będzie i tym razem. Na ciepło odzianych śmiałków czekać będzie trasa w trzech wariantach: 6-kilometrowy dystans Hobby dla młodzieży, 22-kilometrowy dystans Fit dla mniej wprawionych zawodników oraz 43-kilometrowy dystans ½ Pro dla tych, którzy nie boją się jazdy w najbardziej wymagających warunkach.

Ale trudności można spodziewać się tylko na trasie. W miasteczku rowerowym na zawodników czekać będzie rozgrzewający, regenerujący posiłek i serdeczna atmosfera, idealna do podzielenia się wrażeniami z dopiero co ukończonego maratonu. Będzie można odświeżyć się w ogrzewanych szatniach, do dyspozycji będą też prysznice oraz myjki do rowerów (jeśli temperatura przy gruncie utrzyma się na poziomie minimum 1 stopnia Celsjusza). Swoją strefę zabaw będą miały dzieci: czekać tam będą na nich pomysłowi animatorzy z ciekawymi propozycjami gier i rozrywek.

Wszystkich startujących do osiągnięcia jak najlepszego wyniku motywować będzie ufundowany przez Hotel Narvil Conference & Spa voucher dla dwóch osób na dwudniowy pobyt w tym luksusowym ośrodku. Dodatkowo, wszyscy, którzy na swoim koncie będą mieć starty w każdym z trzech maratonów Northtec MTB Zimą, otrzymają pamiątkowy medal oraz staną przed szansą wygrania jednego z dwóch rowerów ufundowanych przez firmę Northtec, tytularnego sponsora cyklu.

Współorganizatorami imprezy są Urząd Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminny Ośrodek Sportu w Mrozach.

Maraton w Jeruzalu będzie drugim starciem w cyklu Northtec MTB Zimą, będącym autorskim pomysłem Cezarego Zamany na urozmaicenie zimowej przerwy. Zapisy już trwają. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zima.zamanagroup.pl lub też kontaktując się mailowo z Biurem Zawodów: [email protected].

PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – MROZY (JERUZAL) 10 LUTEGO

niedziela 10 lutego

  • godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
  • godz. 10.00 – start dystansu Hobby
  • godz. 10.45 – wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit
  • godz. 11.00 – start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit
  • godz. 12.15 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
  • godz. 13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
  • godz. 13.45 – dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

Dodaj komentarz