Anna Urban w pierwszym wyścigu tego roku [komentarz]

Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięła udział w wyścigu UCI kategorii S1 na wyspie Lanzarote w Hiszpanii. Po okresie roztrenowania udało się zająć 11. miejsce.

4 Stage MTB Race Lanzarote to wysokiej rangi wyścig, w którym biorą udział zawodnicy startujący w Pucharach Świata i maratonach UCI. 11 pozycja w klasyfikacji generalnej Anny Urban to dobry wynik.

Komentarze zawodnika:

Anna Urban – 11. miejsce w 4 Stage MTB Race Lanzarote

Decyzja o starcie na Lanzarote zapadła dość spontanicznie, a co za tym idzie na krótko przed terminem wyścigu. Od początku roku raczej mało trenowałam na rowerze zamieniając go na narty ski turowe. Obawiałam się więc jak zareaguje mój organizm na rytm wyścigowy nadany z „marszu”. Uznaliśmy jednak z trenerem, że będzie to dobry bodziec treningowy i punkt wyjścia do dalszych przygotowań. Jeżeli chodzi o sam wyścig to wiedziałam, czego się spodziewać, gdyż startowałam już w tej etapówce dwa lata temu: pierwsze dwa krótsze maratony, czasówka i na deser maraton 84 km. Wyścig ma rangę UCI S1, wiec na starcie pojawiła się mocna obsada, dziewczyny znane z pucharów świata i z maratonów UCI. Od pierwszego dnia tempo było zabójcze – typowo interwałowe trasy z wieloma podjazdami, usłanymi bardzo ostrymi, powulkanicznymi kamieniami, przez które łatwo o rozcięcie opony. Tym razem udało mi się ukończyć cały wyścig bez większych defektów. Najcięższy był chyba 3 etap, czyli 21 kilometrów jazdy na czas. Zawodnicy wystartowali z platformy w odstępach 30 sekund. Trasa prowadziła pod górę z kilkoma stromymi zjazdami w środku. Trudności dodawał bardzo silny wiatr, który podczas zjazdów dosłownie wyrywał rower. Rywalizacje ukończyłam na 11. miejscu w generalce, co biorąc pod uwagę obsadę w elicie, uważam za całkiem przyzwoity wynik. Teraz chwila oddechu i bierzemy się za dalszy etap przygotowań do nadchodzącego sezonu.

Dodaj komentarz