Suzuki Nine Knights MTB 2015 w Livigno

Suzuki Nine Knights MTB 2015 w Livigno Jeden z najbardziej spektakularnych eventów MTB na świecie startuje już za kilka dni w sercu włoskich Alp. Legendarny „Il Castillo” ustawiony na stokach Mottolino, jak co roku przyciągnie nieustraszonych zawodników ze światowej czołówki.

Włochy, Livigno, 31 sierpnia – 5 września. Przez ten tydzień oczy całego świata MTB będą skierowane na włoski kurort,  w którym stanie charakterystyczna konstrukcja swoim kształtem przypominająca zamek. Znane „Il castillo” będzie tłem do popisów dla 9 zawodników zaproszonych specjalnie na to wydarzenie przez organizatora imprezy. Tegoroczny zamek będzie składał się z kilkunastu ramp i,dzięki współpracy z „Balzamico Trail Designs”,  będzie najbardziej innowacyjną platformą do freeride”u na świecie. Na głównej rampie, odległość pomiędzy wyskokiem a lądowaniem będzie wynosić 15 metrów, a zawodnicy będą osiągać na niej prędkość 60 km /h.

action

Tegoroczna stawka zawodników jest naprawdę imponująca. Zobaczymy reprezentantów Kanady, Niemiec, Szwecji, USA, Francji, Nowej Zelandii oraz,  co nas szczególnie cieszy, z Polski. Szymon Godziek, 24-letni zawodnik z Suszca kolejny raz zaprezentuje swoje najlepsze ewolucje na „Il Catillo”. Do grona zawodników jak co roku dołączyć mogą zawodnicy z dziką kartą – otrzymają ją osoby, które wezmą udział w konkursie video i nagrają swoje pokazowe triki. Szczegóły na stronie organizatora: http://www.nineknightsmtb.com/.

Dodaj komentarz