Start ogólnopolskiej akcji – ROWER POMAGA

Fundacja ekologiczna ARKA przygotowuje inaugurację ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA. Wystartowaliśmy 10 marca happeningiem w Bielsku-Białej. W  akcji łączymy tematyką ekologiczną z ważnym celem społecznym. Promujemy rower jako zdrowy, przyjemny i ekologiczny środek transport. A każdy uczestnik akcji wpisując swoje kilometry przejechane na rowerze przyczynia się do radości dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Za każde wspólnie przejechane 5 tys. kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy tym dzieciom jeden rower. A już mamy sponsorów na 10 rowerów i szukamy dalszych.

rower pomaga

ROWER POMAGA LUDZIOM. Jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji.

ROWER POMAGA ZIEMI. Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę.

ROWER POMAGA DZIECIOM. Dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na www.rowerpomaga.pl. Każde 5 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu Sponsorzy akcji nagrodzą rowerami. Przekażemy je do Domów Dziecka. Twój udział w tej społecznej akcji przyniesie więc konkretne korzyści!

Polacy pokochali rowery. A te mają dobroczynny wpływ na zdrowie i stan środowiska naturalnego. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję (w ciągu godziny spalasz 300–600 kcal), zmniejsza stres, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Rower nie emituje spalin i hałasu, jak robią to samochody. Komunikacja rowerowa nie zabiera wielkiej przestrzeni, jak jezdnie i parkingi. Poruszając się rowerem często szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.  Rower zapewnia kontakt z przyrodą i doznania estetyczne. Jazda na rowerze dodaje optymizmu.  Ruch i wysiłek sprawia, że organizm wydziela endorfiny tak zwane hormony szczęścia.

Partnerem akcji jest portal rowerowy www.BikePress.pl

Dodaj komentarz