SK bank Mazovia MTB Marathon w Rogowie

W niedzielny poranek ponad 700 zawodników stanęło na starcie VII etapu SK bank Mazovia MTB Marathon w Rogowie. Zawodnicy punktualnie wyruszyli na trasę, która była mocno interwałowa o różnym i zmiennym podłożu. Suma przewyższeń na dystansie Mega przekroczyła 600 metrów, natomiast na dystansie Giga trzeba było pokonać już ponad 1000 m.

Wspaniała oprawa oraz miejsce startu, które zlokalizowane zostało na pięknie zagospodarowanym terenie Rolniczych i Leśnych Zakładów Doświadczalnych SGGW przyciągnęła liczną rzeszę lokalnych kibiców oraz miejscowych włodarzy. Atmosfera dzięki temu była wręcz rodzinna. Smaku dodał jeszcze przejazd uczestników przez miasteczko, dzięki czemu osoby towarzyszące zawodnikom, mogły zobaczyć i dopingować swoich faworytów podczas bezpośredniej rywalizacji.

DSC_6086_01

Na dystansie Giga zwyciężył Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), choć było to zwycięstwo o włos, ponieważ z sekundową stratą wjechał z nim na metę Jarosław Wolcendorf. Trzeci na najdłuższym dystansie zameldował się Bartosz Owczarek z drużyny TRW Cloudware Team.

Podium na dystansie Mega zdominowali zawodnicy drużyny Bliska Team. Pierwszy przekroczył metę Jakub Kurstak, chwilę za nim dojechał Piotr Chrznowski. Trzecią pozycję wywalczył zawodnik drużyny Retro Rowery Duda Team, Dorian Kolasiński.

Wśród Pań na dystansie Mega zwyciężyła Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks), druga była Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team). Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn).

DSC_6538

Duże emocje budził także wyścig dla dzieci MiniMini+ Mazovia, zorganizowany w miasteczku rowerowym w trakcie zmagań dorosłych zawodników. Na specjalnie wytyczonej pętli, podzielone na kategorie, rywalizowały ze sobą najmłodsze dzieciaki. Tej zabawie towarzyszyła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini. Stacja MiniMini+ jest oficjalnym partnerem zawodów SK bank Mazovia MTB Marathon.

Przed nami jeszcze osiem etapów SK bank Mazovia MTB Marathon w całej Polsce. Kolejna impreza, to prawdziwy górski etap w Gminie Nowy Targ, który odbędzie się 19 lipca.

Dodaj komentarz