Sezon rowerowy 2022 czas start – przygotuj się!

Czas schować ciepłe puchowe kurtki i śniegowce na dno szafy, a na światło dzienne wyciągnąć odzież i buty na rower. Idzie wiosna, a wraz z nią idealny moment na powrót do podróży na dwóch kółkach. Bez względu na to, czy dopiero zamierzasz zacząć jeździć jednośladem, czy jesteś wprawionym cyklistą, z pewnością zastanawiasz się jak przygotować rower do jazdy. Sprawdź wskazówki i wskakuj w najmodniejszy strój.

Jak przygotować rower do jazdy krok po kroku

Zanim odpowiemy na pytanie jak przygotować rower do jazdy, warto przypomnieć, że podróżowanie jednośladem ma szereg korzyści, z których najważniejsze to m.in.:

  • oszczędność pieniędzy, które dotychczas były wydawane na benzynę czy bilety w komunikacji miejskiej,
  • codzienna dawka zdrowego ruchu,
  • zmniejszenie śladu węglowego, a zatem dbałość o ochronę planety,
  • niezależność od rozkładu jazdy komunikacji zbiorowej, spóźnień tramwajów czy autobusów oraz korków,
  • moment dla siebie – podczas jazdy rowerem można zebrać myśli, posłuchać ulubionego podcastu czy kapeli.

Aby w pełni móc czerpać z tych benefitów, należy zastanowić się jak przygotować rower do sezonu? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Przede wszystkim należy jednoślad wyczyścić. Jeśli stał w garażu lub piwnicy, z pewnością wymaga odkurzenia. Z opon i błotników trzeba usunąć błoto, piasek czy tłuszcz ze smaru. Do czyszczenia roweru można użyć ciepłej wody, gąbki lub szmatki i delikatnego detergentu, lub użyć dedykowanej pianki.
  2. Kolejnym etapem powinno być sprawdzenie stanu klocków hamulcowych, linek i ciśnienia opon. Po kilku miesiącach nieużytku mogły stracić powietrze, w takim wypadku należy je napompować własną pompką lub skorzystać ze sprzętu dostępnego w serwisie rowerów lub na stacji benzynowej.
  3. Następnie warto nasmarować łańcuch, suporty i ster specjalnym smarem.
  4. Ostatnim, ale niezwykle ważnym krokiem jest zadbanie o bezpieczeństwo, czyli oświetlenie roweru z tyłu i przodu, przygotowanie kasku ochronnego na głowę i zaopatrzenie się w solidne zapięcie, zabezpieczające jednoślad przed kradzieżą.

Odzież na rower i spotkanie z przyjaciółmi – moda wyrywa się ze schematów

Już w ubiegłym roku na największych wybiegach mody i w modzie ulicznej mogliśmy obserwować kolarki – czyli dopasowane spodenki rowerowe, zakładane do codziennych stylizacji, a nawet biznesowych marynarek i eleganckich koszul.

W 2022 roku trend na modę sportową nie przeminie, strój na rower możemy ubrać zarówno na wycieczkę za miasto, jak i do kina czy imprezę. Warto zatem zadbać, by pasował do naszego codziennego stylu.

A jakie buty na rower będą najlepsze? Na wycieczkę po mieście dobrze sprawdzi się każdy model, który dobrze trzyma się stopy, na dłuższe wyprawy warto włożyć buty sportowe, najlepiej specjalnie zaprojektowane do tego typu aktywności. Modele te będą wspierały pracę stopy podczas pedałowania.

Jak przygotować rower do sezonu? Wrocław Fashion Outlet wyciąga pomocną dłoń

Chcesz uzupełnić garderobę o funkcjonalny i modny strój na rower? A może brakuje ci butów na rower na dłuższe wyprawy? Zajrzyj do Wrocław Fashion Outlet, najlepsze propozycje czekają w takich salonach jak: Asics, Nike, New Balance czy 4F. Dodatkowo, w dniach 25 marca – 24 kwietnia możesz skorzystać z przeglądu i naprawy Twojego jednośladu w ramach WROwerowego Serwisu przed naszym centrum.