Rybnik ponownie gospodarzem Bike Atelier MTB Maratonu

Po raz drugi z rzędu Rybnik gościć będzie zawody z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Miłośnicy terenowej jazdy na rowerach górskich staną tam do rywalizacji 7 maja.

Przed rokiem rybnicka trasa zachęciła ponad 700 pasjonatów „dwóch kółek” i pomimo deszczu zabawa była znakomita. W tym sezonie liczymy na zdecydowanie bardziej przyjazną pogodę i jeszcze wyższą frekwencję  mówi Anna Bara organizator Bike Atelier MTB Maraton. – Zawody w Rybniku są jedną z 8 imprez zaliczanych do Bike Atelier MTB Maraton 2017. Cykl ten rozwija się bardzo szybko, gdyż jeszcze dwa lata temu, gdy rozpoczęliśmy organizację, przeprowadziliśmy cztery imprezy. Uczestnicy coraz chętniej do nas przyjeżdżają, a my chcemy dotrzeć do jak największego grona miłośników rowerowej rywalizacji i aktywnego trybu życia – dodaje.  

W sezonie 2017 ponownie areną zmagań będą okolice nowoczesnego kąpieliska Ruda, gdzie usytuowany będzie start oraz meta. Trasa będzie miała urozmaicony charakter, dzięki niespodziankom jakie kryją okoliczne lasy. Podobnie jak w innych zawodach z cyklu, do wyboru będą dwa dystanse, krótszy HOBBY (29,5km) i dłuższy PRO (60,8km). W przypadku tego pierwszego przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY), dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekuna. Także najmłodsi adepci rowerowej jazdy będą mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim odcinku, dopasowanym do wieku (od 200m do 5km).

– Maraton przebiegać będzie w 90% po tutejszych, przepięknych lasach. Dla zaawansowanych zawodników będzie to szybka trasa, ale znajdzie się na niej też kilka wzniesień i tzw. singli, czyli wąskich ścieżek, które wymagają od kolarza wysokich umiejętności technicznych. Dla początkujących, będzie to natomiast idealny teren do rozpoczęcia przygody ze ściganiem tłumaczy Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maraton.

– Uczestnicy będą mogli się przekonać się, że Rybnik to rowerowe i aktywne miasto. Dysponujemy pięknymi trasami, nowoczesnym kąpieliskiem Ruda, a Prezydent Piotra Kuczera oraz jego zastępcy  są wielkimi miłośnikami jazdy na „dwóch kółkach”. Zapraszamy do startu wszystkich, a szczególnie Rybniczan. Przygotowano dla nich odrębną klasyfikację i nagrody – zarówno dla pań, jak i panówwyjaśnia Piotr Masłowski, zastępca Prezydenta Rybnika.

Inauguracja cyklu Bike Atelier MTB Maraton miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.  Przyciągnęła ona na start prawie 600 kolarzy, którzy nie przestraszyli ciężkich warunków atmosferycznych. Po wyścigu w Rybniku, kolejne edycję odbędą się w Gliwicach (28 maja), Olkuszu (25 czerwca), Psarach (20 sierpnia), trzech jurajskich gminach – Żarki/Niegowa/Janów (10 września) i Ustroniu (30 września).

Regulamin, wszystkie szczegóły dotyczące rybnickiej imprezy, a także zapisy dostępne są na stronie bikeateliermaraton.pl. Drogą on-line można się zarejestrować do czwartku poprzedzającego rywalizację (czyli do 4 maja).

Dodaj komentarz