Ruszyły zapisy na Szosowy Klasyk

Stara dobra szosa ma się wciąż całkiem dobrze, a właściwie coraz lepiej. Po latach zapomnienia i wszchobecnego kultu MTB powraca, wciąż pokazując jak wielki drzemie w niej potencjał. Również Szosowy Klasyk wraca na dolnośląskie drogi –  w nowej odsłonie i w nowym towarzystwie.

Bike Maraton i reszta wyścigów MTB to nie jedyne organizacyjne plany teamu Macieja Grabka na nadchodzący sezon. W ramach Szosowego Klasyka będziemy mieli w roku 2018 trzy wyścigi: pierwszy już 15 kwietnia w podwrocławskiej Miękini (dzień po inauguracji Bike Maratonu), drugi w Szklarskiej Porębie 8 lipca, a trzeci w Grodowcu 4 sierpnia.

Mało tego – te trzy wyścigi zasilą również stawkę imprez wchodzących w skład prestiżowej rywalizacji w cyklu Via Dolny Śląsk, skupiającej najważniejsze kolarskie wyścigi Dolnego Śląska. Dwóch największych organizatorów (KS Ślęża Sobótka i Grabek Promotion) i osiem największych wyścigów szosowych dla amatorów, wspólna klasyfikacja i wspólny regulamin. Tak w skrócie można scharakteryzować to kolarskie przedsięwzięcie.

Na początek cyklu czeka nas Ślężański Mnich. Ten wyścig odbędzie się 8 kwietnia, oczywiście w Sobótce. A już tydzień później zapraszamy do Miękini, gdzie po kilkuletniej przerwie znowu pojedzie wiosenny Szosowy Klasyk. Rywalizacja odbywać się będzie na liczącej 25,5 km zamkniętej dla ruchu rundzie. Organizatorzy standardowo przygotowali dwa dystanse: PRO (102 km) i FUN (51 km). Taki schemat zostanie również utrzymany na pozostałych edycjach cyklu Via Dolny Śląsk.

[box type=”info” ]

Zapisy na Szosowy Klasyk i na pozostałe wyścigi Via Dolny Śląsk rozpoczęły się  kilka dni temu, a zgłoszeń można dokonywać, zaglądając na stronę Szosowego Klasyka:  http://szosowyklasyk.pl lub bezpośrednio na https://domtel-sport.pl/sobotka/ [/box]

A oto pełen kalendarz cyklu Via Dolny Śląsk 2018:

1# ŚLĘŻAŃSKI MNICH – SOBÓTKA, 8 KWIETNIA

2# SZOSOWY KLASYK MIĘKINIA – 15 KWIETNIA

3# VISEGRAD V4 RACE, GP POLSKI – SOBÓTKA, 22 KWIETNIA

4# GRAND PRIX DOLINY BARYCZY – ŻMIGRÓD,16 CZERWCA

5# KORONA KOCICH GÓR – SKOTNIKI, 17 CZERWCA

6# SZOSOWY KLASYK SZKLARSKA PORĘBA – 8 LIPCA

7# SZOSOWY KLASYK GRODOWIEC – 4 SIERPNIA

8# FINAŁ – RUNDA SPADAJĄCYCH LIŚCI – SOBÓTKA, 14 PAŹDZIERNIKA

Dodaj komentarz