Olimpijski rower Mai Włoszczowskiej z Rio zlicytowany na aukcji WOŚP za ponad 50 tys. zł

KROSS Level B+ Rio to rower, który towarzyszył Mai Włoszczowskiej podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, gdzie zdobyła wtedy srebrny medal. Został wystawiony na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w serwisie Allegro i sprzedany za ponad 50 tys. zł. 

Najpierw ten treningowy sprzęt sportowy został wystawiony w styczniu na charytatywnej aukcji Gali Mistrzów Sportu. Osiągnął on wtedy zawrotną kwotę 55 tys. zł, a licytację wygrała Agata Laskowska, partnerka kolarza szosowego Michała Kwiatkowskiego. Razem postanowili przekazać rower na charytatywną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w serwisie Allegro. Właśnie się zakończyła i rower ponownie został sprzedany za ponad 50 tys. zł. To dwa razy więcej niż katalogowa cena modelu Level B+.

– Ten rower towarzyszył mi przez cały czas podczas igrzysk w Rio. Uczestniczyłam w procesie jego projektowania. Może się pochwalić topowym, światowej klasy osprzętem i specjalną, tęczową kolorystyką ramy. Jestem z nim bardzo emocjonalnie związana – mówi Maja Włoszczowska, ścigająca się na co dzień w barwach Kross Racing Team.

Pieniądze z aukcji trafią na konto Fundacji WOŚP. W tym roku orkiestra grała z misją wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Foto: Piotr Staroń 

Dodaj komentarz