II etap Northtec MTB Zimą w Jeruzalu już w niedziele

Już w najbliższą niedzielę 18 lutego w Jeruzalu odbędzie się kolejna edycja Northtec MTB Zimą.  Jest to już drugi etap maratonu, który tym razem odbędzie się we wsi znanej z hitowego serialu „Ranczo”.

Leżąca w gminie Mrozy wieś Jeruzal była już świadkiem wielu spektakularnych scen, właśnie za sprawą realizowanego tu telewizyjnego serialu z Cezarym Żakiem w głównych rolach. Ale takiego wydarzenia, jakie szykuje triumfator Tour de Pologne i organizator największych kolarskich amatorskich imprez w Polsce Cezary Zamana, jeszcze w Jeruzalu nie było. To druga odsłona tegorocznego cyklu Northtec MTB Zimą, czyli wyzwania, które rozgrzeje spragnionych ruchu i fizycznej aktywności nawet w niskich temperaturach.

Widać, że kolarska brać jest w tym roku wyjątkowo spragniona ścigania zauważa dyrektor sportowy maratonu, Cezary Zamana. Podczas naszego pierwszego maratonu w sezonie, rozegranego dwa tygodnie w Chotomowie na starcie zameldowało się ponad 400 zawodników dodaje Cezary Zamana.

Koordynowany przez niego od kilku lat zimowy cykl maratonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Kto raz zakosztuje ścigania się w mroźnej scenerii, zapewne złapie bakcyla i stanie się gorącym zwolennikiem lutowej jazdy na MTB. Ważna jest wzorcowa organizacja oraz znakomite warunki zapewniane zawodnikom: parking, szatnie, łazienki, pożywny ciepły posiłek i miejsce na rozmowy z koleżankami i kolegami z trasy. Tak samo będzie w Jeruzalu, gdzie baza zawodów znajdzie się w w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza.

Ale największym magnesem jak zawsze w imprezach Zamana Group są trasy. Ta przygotowana w Jeruzalu wiedzie przez miejsca doskonale znane fanom „Rancza”, by wyprowadzić zawodników w pobliskie lasy i pola. Zmrożone koleiny, podjazdy, przy których można się spocić i zachęcające do dynamicznej jazdy długie proste na odsłoniętej powierzchni z pewnością przypadną do gustu kolarzom. Do wyboru jak zwykle dwa dystanse: Fit (22 km) oraz Mega (41 km). Tradycyjnie już, oprócz medali, z zawodów będzie można wrócić z nowiutkim, świetnie wyposażonym rowerem szosowym ufundowanym przez głównego partnera zimowego cyklu, firmę Northtec.

Jest też specjalny 6-kilometrowy odcinek Hobby dla najmłodszych sportowców. Po jego przejechaniu będą mogli wziąć udział w szeregu gier i zabaw prowadzonych przez uśmiechnięte animatorki na sali gimnastycznej w szkole podstawowej.

18 lutego w Jeruzalu zapowiada się więc wielki sportowy przebój. W jego współorganizację zaangażował się Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach. Pozostaje pytanie: kto w tej świetnie znanej z telewizji scenerii okaże się pierwszoplanowym zawodnikiem?

Northtec MTB Zimą – Jeruzal (gmina Mrozy)

18 lutego

Biuro zawodów, start i meta: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu, ul. Szkolna 8

Zapisy: www.zima.zamanagroup.pl

Informacje: [email protected]

Niedziela

  • 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
  • 10.00 – start dystansu Hobby
  • 10.30 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
  • 11.00 – start dystansów Mega i Fit (start sektorowy)
  • 12.00 – Dekoracja dystansu Hobby
  • 13.30 – Dekoracja dystansu Fit
  • 14.00 – Dekoracja dystansu Mega
  • 15.00 – przewidywane zakończenie

Dodaj komentarz